De temperatuur op 24 januari 1925 lag tussen -0,5 °C en 6,1 °C en was gemiddeld 3,1 °C. Er was 2,5 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 4 augustus 1925 tot 8 maart 1926 was er in Nederland het kabinet Colijn I met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
8 januari » De eerste officiële voorloper van de Avrobode, de Radio Luistergids, verschijnt.
19 april » Oprichting van de Chileense voetbalclub Colo-Colo.
18 juli » In Duitsland verschijnt Adolf Hitlers boek Mein Kampf.
16 september » Oprichting Rotterdamse hockeyclub HC Rotterdam.
15 oktober » Oprichting van de Deense voetbalclub Hvidovre IF.
10 november » Gerrit Hendrik Kersten zorgde voor het aannemen van een amendement dat de val van kabinet-Colijn I veroorzaakte.
Dag van overlijden 13 oktober 2005
De temperatuur op 13 oktober 2005 lag tussen 11,0 °C en 20,9 °C en was gemiddeld 14,7 °C. Er was 8,1 uur zonneschijn (75%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
16 februari » Het Kyoto-protocol treedt in werking.
2 april » Aaron Peirsol scherpt zijn eigen wereldrecord op de 100 meter rugslag aan tot 53,17 seconden.
1 juli » De Duitse kanselier Schröder verliest (opzettelijk) het vertrouwen van de bondsdag en wil zo nieuwe verkiezingen provoceren.
17 juli » Nederland wordt voor de 18e keer Europees kampioen honkbal door Italië met 15-0 (in zeven innings) te verslaan.
24 juli » Lancering van TeleSUR, een initiatief, onder impuls van de Venezolaanse president Hugo Chávez, van de Zuid-Amerikaanse regeringen van Argentinië, Brazilië, Cuba, Uruguay en Venezuela, dat een tegenhanger wenst te worden voor bijvoorbeeld CNN qua berichtgeving over Zuid-Amerika en dat de regionale integratie wil bevorderen. De Venezolaanse regering heeft 51% van de aandelen van Telesur in handen. De Amerikaanse regering reageert uiterst kritisch op dit volgens haar anti-Amerikaanse initiatief.
2 november » Scheidsrechter René Temmink fluit zijn laatste internationale wedstrijd: FC Barcelona–Panathinaikos.
Dag van begraven 18 oktober 2005
De temperatuur op 18 oktober 2005 lag tussen 5,3 °C en 13,9 °C en was gemiddeld 9,4 °C. Er was 9,3 uur zonneschijn (88%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
12 februari » De nieuwe Ariane 5 ECA wordt succesvol gelanceerd, met aan boord de Sloshsat-FLEVO satelliet.
14 februari » Libanon - De vroegere premier Rafik Hariri komt om bij een zelfmoordaanslag in Beiroet.
3 maart » Steve Fossett voltooit met een heteluchtballon de eerste nonstop-solovlucht rondom de wereld.
8 april » Vaticaanstad, uitvaart Paus Johannes Paulus II.
14 november » In Leeuwarden wordt bij de voorbereidingen van Domino Day in de sporthal een huismus in opdracht van de omroep SBS6 doodgeschoten. Het vogeltje had 26 000 dominostenen omgegooid.
26 november » Maureen Groefsema wordt met haar 14 jaar de jongste Nederlands judokampioene ooit bij de senioren.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099511378.php : benaderd 4 oktober 2026), "Gerda Dekker (1925-2005)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.