De temperatuur op 29 januari 1914 lag tussen 1,9 °C en 5,2 °C en was gemiddeld 3,9 °C. Er was 0,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
5 januari » In de autofabrieken van Henry Ford wordt de achturige werkdag ingevoerd.
28 juli » Oostenrijk-Hongarije verklaart Servië de oorlog, daarmee begint de Eerste Wereldoorlog.
25 augustus » Laatste dag van de Slag der Grenzen tussen Frankrijk en Duitsland.
10 oktober » Onder druk van Duitse bombardementen, werd de officiële overgave van Antwerpen ondertekend door de Antwerpse burgemeester, Jan De Vos.
10 november » De Duitsers bezetten Diksmuide tijdens de Slag om de IJzer in de Eerste Wereldoorlog.
15 december » Einde van de Slag bij Łódź; Rusland trekt zich terug op Moskou.
Trouwdag 26 januari 1933
De temperatuur op 26 januari 1933 lag tussen -12,0 °C en -2,4 °C en was gemiddeld -8,1 °C. Er was 7,4 uur zonneschijn (85%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
27 februari » Het Duitse parlementsgebouw, de Rijksdag in Berlijn, wordt in brand gestoken.
22 maart » Het concentratiekamp Dachau wordt geopend.
27 maart » Uitvinding van polyethyleen door Reginald Gobson en Eric Fawcett.
3 juni » Encycliek Dilectissima Nobis van Paus Pius XI over de onderdrukking van de Kerk van Spanje.
25 juni » Vrijgave van de Verklaring van Feiten door Jehova's getuigen in nazi-Duitsland.
14 augustus » Emilio Comici en de gebroeders Dimai beklimmen als eerste de onmogelijk geachte noordwand van de Cima Grande (Drei Zinnen).
Dag van overlijden 31 januari 1995
De temperatuur op 31 januari 1995 lag tussen -1,5 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 3,5 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
7 mei » Finland verovert in de Zweedse hoofdstad Stockholm voor de eerste keer in de geschiedenis de wereldtitel in het ijshockey door in de finale aartsrivaal en gastland Zweden met 4-1 te verslaan.
2 juni » De Servische president Slobodan Milošević maakt bekend dat de Bosnische Serviërs 120 gegijzelde blauwhelmen hebben vrijgelaten. De regering van klein-Joegoslavië (Servië en Montenegro) heeft eerder op de dag opgeroepen tot "onmiddellijke vrijlating" van alle VN'ers.
6 juli » Generaal Ratko Mladić, leider van het net gevormde leger van de Serviërs die in Bosnië wonen, valt de enclave Srebrenica aan met zijn eenheden. Het Bosnische leger vraagt Dutchbat tevergeefs de wapens terug die het eerder inleverde om zich te kunnen verdedigen.
19 september » The Washington Post publiceert het manifest van de Unabomber.
3 oktober » Na een maandenlang proces wordt sport- en filmster O.J. Simpson door de jury onschuldig bevonden.
26 oktober » In het noorden van Burundi worden meer dan 250 leden van de Hutu-bevolkingsgroep gedood door legereenheden.
Dag van begraven 3 februari 1995
De temperatuur op 3 februari 1995 lag tussen 2,5 °C en 8,9 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 4,0 uur zonneschijn (44%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
10 mei » Het ebolavirus heeft in de Zaïrese stad Kikwit aan zeker honderd mensen het leven gekost, aldus de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van de Verenigde Naties.
17 mei » De nieuwe Franse president Jacques Chirac benoemt als eerste politieke daad Alain Juppé tot premier.
18 mei » Grolsch versterkt zijn positie op de Poolse biermarkt door een overeenkomst aan te gaan met het Poolse Elbrewery Company voor de nationale distributie van Grolsch Premium Pilsner in het Oost-Europese land.
25 mei » De Sri-Lankaanse president Chandrika Kumaratunga verklaart de opstandige Tamil Tijgers (LTTE) opnieuw de oorlog. "Wij wilden een politieke oplossing, maar de LTTE heeft ons een oorlog opgedrongen", aldus Kumaratunga.
1 juni » In het Disneyland Park te Parijs wordt de attractie Space Mountain geopend.
7 juni » Luxemburg wint op eigen veld verrassend met 1-0 van Tsjechië door een doelpunt van Guy Hellers in de 89ste minuut. Nederland behoudt daardoor uitzicht op deelname aan het EK voetbal van 1996 in Engeland, ondanks de eigen nederlaag tegen Wit-Rusland (1-0).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099510925.php : benaderd 7 oktober 2026), "Jacoba Heideveld (1914-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.