De temperatuur op 22 maart 1912 lag tussen 6,6 °C en 10,6 °C en was gemiddeld 7,9 °C. Er was 3,2 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
12 februari » China gaat over op de gregoriaanse kalender.
28 februari » De Vereniging van Nederlandse Gemeenten wordt opgericht.
5 mei » De Pravda verschijnt voor het eerst als bolsjewistisch partijblad.
5 mei » Opening van Maksimirstadion in Zagreb.
26 mei » De Duitse voetbalbond verbiedt schoolvoetbal en de aanwezigheid van vrouwelijk publiek bij voetbalwedstrijden.
16 juni » Rusland en Frankrijk sluiten een marineverdrag.
Trouwdag 15 oktober 1937
De temperatuur op 15 oktober 1937 lag tussen 5,1 °C en 16,2 °C en was gemiddeld 11,0 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 3,3 uur zonneschijn (31%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
19 februari » Koningin Wilhelmina ondertekent een Koninklijk Besluit waarin staat dat rood, wit en blauw de kleuren van de vlag van het Koninkrijk der Nederlanden zijn.
13 april » Splitsing van het Apostolisch vicariaat Celebes in Nederlands-Indië in het Apostolisch Vicariaat Manado en de Apostolische Prefectuur Makassar.
23 mei » In Guadalajara, Mexico, wordt de Nationaal Synarchistische Unie (UNS) opgericht.
27 mei » De Golden Gate Bridge gaat open voor het verkeer.
28 mei » Het Britse kabinet van Neville Chamberlain treedt aan.
11 juli » De Nederlander J.K. Hoekstra vestigt het huidige Nederlandse record zweefvliegen (duurvlucht) door 24 uur en 3 minuten in de lucht te blijven.
Dag van overlijden 27 september 2001
De temperatuur op 27 september 2001 lag tussen 12,6 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 15,4 °C. Er was 4,8 mm neerslag gedurende 3,8 uur. Er was 2,2 uur zonneschijn (18%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
30 maart » Prins Willem Alexander en Máxima Zorreguieta maken hun verloving bekend op de Nederlandse televisie.
11 april » Benoeming van Gerard de Korte tot hulpbisschop van Utrecht
20 juli » Het televisieprogramma Opgelicht onthult dat het Tweede Kamer-lid Tara Singh Varma (GroenLinks) heeft gelogen over haar ongeneeslijke ziekte.
6 augustus » Stichting van de Kluis van Warfhuizen.
14 september » Oprichting van de Nederlandse voetbalclub Almere City FC.
23 oktober » Het bestuur van Leefbaar Nederland draagt Pim Fortuyn voor als lijsttrekker voor de Tweede Kamerverkiezingen van 15 mei 2002.
Dag van begraven 2 oktober 2001
De temperatuur op 2 oktober 2001 lag tussen 14,1 °C en 20,6 °C en was gemiddeld 16,2 °C. Er was 9,5 mm neerslag gedurende 6,6 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
1 januari » Bij een brand in een café in Volendam komen veertien jonge mensen om. Er vallen 180 gewonden.
30 maart » Prins Willem Alexander en Máxima Zorreguieta maken hun verloving bekend op de Nederlandse televisie.
19 juni » Begin van de Nederlandstalige Wikipedia.
26 augustus » In het Wagener-stadion in Amstelveen verliest de Nederlandse vrouwenhockeyploeg met 3-2 van Argentinië in de finale van de strijd om de Champions Trophy.
4 september » Tokyo DisneySea, het tweede attractiepark binnen het Tokyo Disney Resort, opent zijn deuren.
1 oktober » De Vlaamse zorgverzekering treedt in voege. Hierdoor kunnen zwaar zorgbehoevenden die thuis verzorgd worden en personen die in een rusthuis, een verzorgingstehuis of een psychiatrisch verzorgingstehuis verblijven een forfaitaire uitkering ontvangen indien voldaan is aan de voorwaarden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099509001.php : benaderd 17 oktober 2026), "Niessien "Niesje" Siemelink (1912-2001)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.