1 januari » Oprichting van het Gemenebest van Australië.
10 januari » In Texas wordt olie ontdekt.
25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
Dag van overlijden 23 januari 1983
De temperatuur op 23 januari 1983 lag tussen -1,8 °C en 4,8 °C en was gemiddeld 2,0 °C. Er was 6,4 uur zonneschijn (74%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
4 januari » IJsland devalueert de kroon met 9 procent.
22 februari » Vladimir Salnikov scherpt in Moskou zijn eigen wereldrecord op de 1500 meter vrije slag aan tot 14.54,75. Het oude record (14.56,35) stond sinds 13 maart 1982 op naam van de Russische zwemmer.
23 juni » Geboorte van de eerste Belgische reageerbuisbaby.
21 juli » Op het Vostokstation op de Zuidpool wordt een buitentemperatuur gemeten van -89,2 graden Celsius, de laagste buitentemperatuur ooit op aarde vastgesteld.
15 september » In Sri Lanka wordt de op 25 juli ingesteld avondklok weer opgeheven.
21 september » Het Nederlands voetbalelftal speelt in Brussel met 1-1 gelijk tegen België. Nieuwkomer Marco van Basten scoort na rust voor Oranje. Adri van Tiggelen (FC Groningen) maakt zijn debuut voor Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099508474.php : benaderd 28 september 2026), "Egberdina Scholten (1901-1983)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.