De temperatuur op 16 februari 1906 lag tussen 0,4 °C en 6,4 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 5 Bft (vrij krachtige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
7 februari » Benoeming van Désiré-Joseph Mercier tot aartsbisschop van Mechelen en primaat van de Belgische kerkprovincie.
15 februari » In Londen wordt de Labour partij opgericht.
13 augustus » Oprichting van de Belgische voetbalclub Berchem Sport.
3 september » De Vereniging Natuurmonumenten doet haar eerste aankoop, het Naardermeer.
22 september » Oprichting Wassenaarse hockeyclub HGC.
6 december » De Britse overheid verleent zelfbestuur aan de vroegere boerenrepubliek Transvaal.
Trouwdag 7 juli 1928
De temperatuur op 7 juli 1928 lag tussen 6,0 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 14,2 °C. Er was 10,3 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
30 januari » Tussen Nederland en de Verenigde Staten komt een draadloze telefoonverbinding tot stand.
28 februari » De Indiase natuurkundige Chandrasekhara Raman ontdekt het naar hem vernoemde ramaneffect.
7 juni » Karel Dubois, een kanunnik uit Roeselare, sticht de KSA als onderdeel van de Katholieke Actie (KA) en vervanger van de AKVS.
12 augustus » Sluitingsceremonie van de Olympische Spelen in Amsterdam.
25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Batacazo, de voorloper van Deportivo Maldonado.
29 augustus » Oprichting van de Hondurese voetbalclub Club Deportivo Motagua uit de hoofdstad Tegucigalpa.
Dag van overlijden 13 oktober 1969
De temperatuur op 13 oktober 1969 lag tussen 8,2 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 9,1 °C. Er was 0,4 mm neerslag gedurende 2,3 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
2 maart » De supersonische Concorde maakt haar eerste vlucht.
18 april » De Vlaamse wielrenner Guido Reybrouck wint de vierde editie van Nederlands enige wielerklassieker, de Amstel Gold Race.
28 april » Charles de Gaulle treedt af als president van Frankrijk omdat hij het referendum van de dag ervoor had verloren
21 mei » Het Cypriotisch voetbalelftal lijdt de grootste nederlaag uit de geschiedenis. De ploeg verliest in Essen met 12-0 van West-Duitsland.
31 mei » Opening van de Kennedytunnel, de 690 m lange tunnel onder de Schelde ten zuiden van Antwerpen.
14 november » NASA lanceert de Apollo 12.
Dag van begraven 17 oktober 1969
De temperatuur op 17 oktober 1969 lag tussen 6,9 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 12,6 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,9 uur zonneschijn (74%). Het was licht bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099508078.php : benaderd 6 oktober 2026), "Klaziena Geertruida Bijsterbosch (1906-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.