De temperatuur op 17 mei 1916 lag tussen 7,4 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 13,8 °C. Er was 11,3 uur zonneschijn (72%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Ñublense.
19 september » De Force Publique onder Charles Tombeur verslaat het leger van Duits-Oost-Afrika in de Slag bij Tabora.
19 september » De Luchthaven Schiphol wordt geopend als militaire vliegbasis.
29 november » Hussein wordt uitgeroepen tot koning van de Arabieren
1 december » De Franse priester en kluizenaar Charles de Foucauld (58) wordt bij een overval van leden van de Touareg in zijn hut in Tamanrasset in Algerije doodgeschoten.
Trouwdag 6 juni 1942
De temperatuur op 6 juni 1942 lag tussen 11,8 °C en 25,0 °C en was gemiddeld 18,9 °C. Er was 14,6 uur zonneschijn (88%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Bron: KNMI
3 mei » In concentratiekamp Sachsenhausen worden 72 Nederlanders geëxecuteerd. Het merendeel was lid van de Ordedienst.
9 augustus » Zeeslag bij het eiland Savo: De Amerikaanse marine lijdt zware verliezen tegen Japan.
22 augustus » Brazilië verklaart de oorlog aan Duitsland, Italië en Japan.
11 september » Verzetsactie in vernietigingskamp Treblinka, waarbij SS'er Max Biala wordt vermoord.
28 november » Door een brand in de nachtclub Cocoanut Grove in Boston komen 491 mensen om.
4 december » De Verenigde Staten bombarderen voor het eerst het vasteland van Italië.
Dag van overlijden 19 april 1994
De temperatuur op 19 april 1994 lag tussen -1,7 °C en 9,6 °C en was gemiddeld 4,8 °C. Er was 2,5 uur zonneschijn (18%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
15 juni » In de moslimenclave Bihać in het noordwesten van Bosnië-Herzegovina laait de strijd op tussen het regeringsleger, trouw aan het gezag in Sarajevo, en de 'autonomisten', oftewel aanhangers van moslimrebel Fikret Abdić.
12 juli » Het Constitutionele Hof van de Midden-Afrikaanse staat Burundi verlengt de ambtstermijn van interim-president Sylvestre Ntibantunganya met drie maanden.
23 juli » In Dublin eindigt titelverdediger Nederland op een teleurstellende zesde plaats bij het WK hockey door ook de laatste wedstrijd tegen Zuid-Korea te verliezen: 0-2.
25 juli » Koning Hoessein van Jordanië en premier Yitzchak Rabin van Israël ondertekenen in Washington DC een verklaring, die een einde maakt aan de vijandelijkheden tussen beide landen.
30 juli » In de Colombiaanse stad Manizales, de hoofdstad van het departement Caldas, wordt het Estadio Palogrande geopend met een wedstrijd tussen thuisclub Once Caldas en het Braziliaanse Cruzeiro (2-5).
3 augustus » PSV Eindhoven contracteert de 17-jarige voetballer Ronaldo. Hij kost de club uit Eindhoven 10,8 miljoen gulden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099507152.php : benaderd 28 september 2026), "Hendrik Bredenhoff (1916-1994)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.