1 januari » Nigeria wordt een protectoraat van het Verenigd Koninkrijk.
25 januari » Goedkeuring van het Gezelschap van het Goddelijk Woord door Paus Leo XIII.
4 maart » William McKinley wordt beëdigd voor een tweede termijn als president van de Verenigde Staten
28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
6 oktober » Oprichting van de Franse voetbalclub Amiens SC.
Trouwdag 22 juni 1927
De temperatuur op 22 juni 1927 lag tussen 6,7 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 12,8 °C. Er was 11,8 uur zonneschijn (70%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
20 mei » Saoedi-Arabië wordt onafhankelijk van het Verenigd Koninkrijk.
21 mei » Charles Lindbergh voltooit de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan.
13 juni » Op Fifth Avenue wordt een ticker-tape parade gehouden ter ere van Charles Lindbergh die enkele weken eerder de eerste non-stop solovlucht over de Atlantische Oceaan had uitgevoerd.
21 juli » Alfredo Binda wordt op de Nürburgring de eerste officiële wereldkampioen wielrennen.
29 juli » Ingebruikname eerste ijzeren long, in New York.
1 november » In Lima verliest het Peruviaans voetbalelftal de allereerste officiële interland uit de geschiedenis van het Zuid-Amerikaanse land met 4-0 van Uruguay.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099496807.php : benaderd 2 oktober 2026), "Luitje Mondria (1901-)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.