De temperatuur op 2 maart 1884 lag rond de 0,9 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 94%. Bron: KNMI
14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
14 maart » Harald Hansen, Deens voetballer († 1927)
13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.
Trouwdag 2 september 1909
De temperatuur op 2 september 1909 lag tussen 5,0 °C en 17,0 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 3,9 mm neerslag. Er was 6,4 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
16 januari » Ernest Shackleton ontdekt de magnetische zuidpool.
24 juni » Oprichting van de Chileense voetbalclub CD Everton in Viña del Mar.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
29 juli » In Barcelona wordt op bloedige wijze de Tragische week beëindigd, een opstand tegen de mobilisatie van het leger.
12 september » De Duitser Max Wolf maakt de eerste fotografische opname van de komeet Halley.
7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
Dag van overlijden 11 juni 1969
De temperatuur op 11 juni 1969 lag tussen 12,1 °C en 24,8 °C en was gemiddeld 18,5 °C. Er was 14,3 uur zonneschijn (86%). Het was vrijwel onbewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
30 januari » Het laatste publieke concert van The Beatles op het dak van het gebouw van Apple Records. Het concert wordt door de politie afgebroken.
12 maart » De Concorde maakt zijn eerste reguliere vlucht.
13 maart » Apollo 9 keert terug naar aarde.
28 maart » Ringo Starr kondigt aan dat de Beatles niet meer in het openbaar zullen optreden.
21 juli » De Amerikaan Neil Armstrong zet als eerste mens ooit voet op de Maan.
17 december » De Amerikaanse luchtmacht verklaart dat een onderzoek naar UFO's geen bewijs van het bestaan van buitenaardse ruimtevaartuigen heeft opgeleverd.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099496496.php : benaderd 1 oktober 2026), "Gerrit Bredenhoff (1884-1969)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.