De temperatuur op 1 maart 1904 lag tussen -3,4 °C en 1,5 °C en was gemiddeld -1,6 °C. Er was 6,6 uur zonneschijn (61%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
12 februari » In Amsterdam wordt de eerste tentoonstelling van de Rijwiel- en Automobielindustrie (RAI) geopend.
18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
26 april » De Bell Telephone Company vestigt zich in Antwerpen.
21 mei » Oprichting in Parijs van de Wereldvoetbalbond FIFA, de Fédération Internationale de Football Association. Oprichters zijn de Nederlander Carl Hirschman en de Fransman Robert Guérin. De Engelsen zien op dat moment nog niets in zo'n bond.
29 juni » In Drenthe worden twee prehistorische veenlijken gevonden: het paar van Weerdinge.
4 juli » Oprichting van de Duitse voetbalclub Borussia Fulda.
Trouwdag 10 mei 1930
De temperatuur op 10 mei 1930 lag tussen 3,6 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 8,2 °C. Er was 3,5 mm neerslag gedurende 4,5 uur. Er was 5,3 uur zonneschijn (34%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
18 februari » Clyde Tombaugh ontdekt de planeet Pluto na bestudering van foto's die in januari zijn genomen (sinds 24 augustus 2006 wordt Pluto niet langer als planeet maar als dwergplaneet bestempeld).
18 juli » Uruguay en Peru spelen de allereerste voetbalwedstrijd in het Estadio Centenario in Montevideo in de openingswedstrijd van het WK voetbal.
25 juli » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Girona FC.
8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.
22 december » De Federaasje fan Fryske Studinteferienings wordt opgericht.
Dag van overlijden 14 februari 2000
De temperatuur op 14 februari 2000 lag tussen -0,8 °C en 8,0 °C en was gemiddeld 4,5 °C. Er was 2,5 mm neerslag gedurende 3,2 uur. Er was 4,5 uur zonneschijn (46%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
3 januari » Het laatste originele Peanuts-stripverhaal wordt gepubliceerd.
17 maart » Oprichtster Nina Brink brengt het Internet-bedrijf World Online naar de beurs.
16 juni » De Veiligheidsraad neemt naar aanleiding van hernieuwde gevechten tussen Oeganda en Rwanda in Kisangani unaniem een resolutie (1304) aan waarin het optreden van beide landen in de DR Congo veroordeeld wordt.
24 juni » Benoeming van Jan van Burgsteden tot hulpbisschop van Haarlem.
8 juli » Lars Frölander scherpt bij de EK zwemmen in Helsinki het Europees record op de 100 meter vlinderslag aan tot 52,23.
16 september » Marcel Wouda zwemt een Nederlands record op de 100 meter schoolslag.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099493927.php : benaderd 24 oktober 2026), "Lubbert Eilander (1904-2000)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.