De temperatuur op 25 februari 1916 lag tussen -2,5 °C en 0,1 °C en was gemiddeld -1,1 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
19 juli » De Slag bij Fromelles vindt plaats (ook nog op 20 juli). In de Australische geschiedenisboeken staat deze slag vermeld als "de bloedigste 24 uren van Australië". Meer dan 5500 Australiërs komen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd zijn nabij Fromelles.
20 juli » De Slag bij Fromelles vond plaats op 19 en 20 juli. In de Australische geschiedenis staat de slag geboekt als de bloedigste 24 uren van Australië. Meer dan 5500 Australiërs kwamen om in de strijd tegen de Duitsers, die gestationeerd waren nabij Fromelles.
8 september » Begin van de Slag bij Tabora.
15 september » Voor het eerst worden tanks ingezet op een slagveld. Tijdens de Slag aan de Somme zetten de Britten 49 Mark I-tanks in.
7 oktober » De Provinciale Utrechtse Elektriciteits Maatschappij wordt opgericht.
29 december » Grigori Raspoetin wordt vermoord.
Trouwdag 16 mei 1946
De temperatuur op 16 mei 1946 lag tussen -0,6 °C en 14,0 °C en was gemiddeld 7,6 °C. Er was 6,9 mm neerslag gedurende 2,6 uur. Er was 7,6 uur zonneschijn (48%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
19 februari » Eerste uitzending van het AVRO-radioprogramma Arbeidsvitaminen.
26 februari » Oprichting JOVD.
23 augustus » Stichting van de deelstaat Noordrijn-Westfalen in Duitsland en tevens opheffing van de Rijnprovincie en provincie Hannover.
20 september » Eerste Filmfestival van Cannes.
27 oktober » Leo Fender maakt de eerste Fender-versterker in een schuurtje in zijn tuin, de bekende stratocaster e.d. volgen later.
23 december » België - Oprichting van de Raad van State, als een rechtsprekend college buiten de rechterlijke orde.
Dag van overlijden 14 januari 2003
De temperatuur op 14 januari 2003 lag tussen 6,0 °C en 8,7 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 0,2 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (4%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
22 februari » Na 12 jaar eindigt het Nederlandse televisieprogramma Oppassen!!!. Met 321 afleveringen is dit de langstlopende komedieserie in de geschiedenis van de Nederlandse televisie.
12 maart » De Wereldgezondheidsorganisatie roept een 'global alert' af wegens een nieuwe ziekte, die korte tijd later de naam SARS krijgt.
15 maart » De Nederlander Rens Blom verbetert in Birmingham het Nederlands indoorrecord polsstokhoogspringen met een spronghoogte van 5,75 meter.
25 maart » De vermoedelijke dader van de moord op Zoran Đinđić wordt aangehouden.
26 maart » In de Golfoorlog missen twee kruisraketten doel, en slaan op een marktplein in Bagdad in.
23 mei » De Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemmen in met de voorgestelde belastingverlagingen van president George W. Bush, doch in sterk afgeslankte vorm.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1099491505.php : benaderd 13 oktober 2026), "Everdina Eikelboom (1916-2003)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.