De temperatuur op 8 januari 1909 lag tussen -0,7 °C en 5,1 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 3,7 mm neerslag. Er was 1,9 uur zonneschijn (24%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
2 januari » President S. Hylkema van de Friese IJsbond zet het licht op groen voor de start van de eerste Elfstedentocht. Van de 48 deelnemers halen er slechts negen de finish van de 200 km lange tocht op dooi-ijs. Winnaar wordt de 24-jarige theologiestudent Minne Hoekstra uit Warga (13 uur en 50 minuten).
21 februari » De Rotterdamse politie stelt een rijwielbrigade in.
31 maart » Servië accepteert Oostenrijks gezag over Bosnië en Herzegovina.
6 april » De Amerikaanse ontdekkingsreiziger Robert Peary bereikt (vermoedelijk) de Noordpool, samen met Matthew Henson en vier Inuit: Ooqueh, Ootah, Egingwah en Seeglo.
25 juli » Louis Blériot vliegt als eerste Het Kanaal over.
26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
Trouwdag 16 september 1933
De temperatuur op 16 september 1933 lag tussen 4,5 °C en 20,4 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 9,8 uur zonneschijn (77%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
Van 26 mei 1933 tot 31 juli 1935 was er in Nederland het kabinet Colijn II met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
10 februari » Een voltreffer van een Dornier vliegboot maakt in Straat Soenda een eind aan een vijfdaagse muiterij op de Nederlandse kruiser De Zeven Provinciën.
22 maart » Het concentratiekamp Dachau wordt geopend.
27 maart » Uitvinding van polyethyleen door Reginald Gobson en Eric Fawcett.
10 september » Opening van de Waaslandtunnel, de oudste voertuigentunnel onder de Schelde in Antwerpen, bijgewoond door koning Albert I en koningin Elisabeth.
10 oktober » Het eerste synthetische wasmiddel (Dreft) komt op de markt.
13 november » De Nederlandse Zwembond (NZB) verkrijgt het predicaat Koninklijk en verandert de naam aldus in Koninklijke Nederlandse Zwembond.
Dag van overlijden 29 oktober 1980
De temperatuur op 29 oktober 1980 lag tussen 8,3 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 10,7 °C. Er was 4,5 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
16 mei » Sovjet-atleet Joeri Sedych verbetert tot tweemaal toe het wereldrecord kogelslingeren en brengt het uiteindelijk op een afstand van 80,64 meter.
5 september » Tussen Italië en Zwitserland wordt de Gotthard-wegtunnel voor het autoverkeer geopend.
12 september » Militaire staatsgreep in Turkije.
11 oktober » Het Nederlands voetbalelftal speelt in Eindhoven met 1-1 gelijk tegen West-Duitsland. Bondscoach Jan Zwartkruis laat vijf spelers debuteren in het oefenduel van Oranje: doelman Hans van Breukelen (FC Utrecht), Martin Jol (FC Twente), Jos Jonker (AZ'67), Pier Tol (AZ'67) en Keje Molenaar (Ajax).
29 november » Anita Staps behaalt als eerste Nederlandse ooit de wereldtitel bij de WK judo in New York.
4 december » Led Zeppelin houdt officieel op te bestaan na de dood van hun drummer John Bonham.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1094819269.php : benaderd 25 oktober 2026), "Jacob "Jaap" Logtenberg (1909-1980)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.