Stamboom Eilander » Berend IJzerman (1887-1976)

Persoonlijke gegevens Berend IJzerman 


Gezin van Berend IJzerman

Hij is getrouwd met Gesina Zweers.

Zij zijn getrouwd op 13 september 1919 te Heerde, hij was toen 32 jaar oud.Bron 2


Kind(eren):

  1. Berend IJzerman  1920-1995 
  2. (Niet openbaar)
  3. Jennigje IJzerman  1928-2008 
  4. Evert IJzerman  1931-1952
  5. (Niet openbaar)

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Berend IJzerman?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Berend IJzerman

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Berend IJzerman


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Aktenr 77
  2. Aktenummer: 46

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 juli 1887 lag rond de 19,3 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 83%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
    • 26 juli » Het eerste Esperantoboek komt uit. De verwachting is dat binnen 100 jaar de hele wereld deze taal spreekt.
    • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.
    • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
  • De temperatuur op 13 september 1919 lag tussen 12,3 °C en 29,6 °C en was gemiddeld 19,6 °C. Er was 8,4 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1919: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,7 miljoen inwoners.
    • 23 februari » Benito Mussolini richt in Rome zijn fascistische partij op.
    • 29 mei » De waarneming van verschoven sterrenposities tijdens een zonsverduistering bevestigt Albert Einsteins relativiteitstheorie.
    • 28 juni » Ondertekening van het Verdrag van Versailles.
    • 28 oktober » Drooglegging begint. Het Amerikaans Congress keurt de Volstead Act goed, alhoewel president Woodrow Wilson een veto had uitgesproken.
    • 1 december » Lady Nancy Astor wordt het eerste vrouwelijke lid van het Britse Parlement.
    • 22 december » 250 linkse Amerikanen, onder wie de anarchistische voorvrouw Emma Goldman, worden naar Rusland gedeporteerd.
  • De temperatuur op 14 februari 1976 lag tussen -1,5 °C en 1,5 °C en was gemiddeld 0,5 °C. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Juliana (Huis van Oranje-Nassau) was van 4 september 1948 tot 30 april 1980 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
  • In het jaar 1976: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 13,7 miljoen inwoners.
    • 4 februari » Op de dag af, twee jaar na haar ontvoering, begint het proces tegen Patricia Hearst (21) wegens lidmaatschap van de criminele organisatie van haar ontvoerders en het deelnemen aan een gewapende overval.
    • 24 maart » Militaire putsch in Argentinië, president Isabel Perón wordt aan de kant gezet, de macht wordt overgenomen door een militaire junta onder leiding van Jorge Videla.
    • 22 mei » Het Nederlands voetbalelftal verslaat België in Brussel met 2-1 in de kwalificatiereeks voor het EK voetbal 1976 door treffers van Johnny Rep en Johan Cruijff.
    • 4 juli » Het Israëlische leger voert een onverwachte bevrijdingsactie uit op het vliegveld van Entebbe in Oeganda en slaagt erin vrijwel alle gijzelaars van de PLO aldaar ongedeerd te bevrijden.
    • 21 juli » De Britse ambassadeur in Dublin, Christopher Ewart-Biggs, wordt vermoord door de IRA.
    • 13 oktober » Het Nederlands voetbalelftal speelt in De Kuip met 2-2 gelijk tegen Noord-Ierland in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978 in Argentinië. Ruud Krol en Johan Cruijff maken na rust de Nederlandse doelpunten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam IJzerman

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam IJzerman.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over IJzerman.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam IJzerman (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eilander is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1083135395.php : benaderd 20 oktober 2026), "Berend IJzerman (1887-1976)".