15 maart » De eerste Turkse voetbalclub, Beşiktaş JK, wordt opgericht.
16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
2 augustus » Onsuccesvolle opstand van de Macedoniërs tegen het Ottomaanse Rijk.
1 oktober » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Babelsberg 03.
2 november » Andrew Carnegie ondertekent in New York de stichtingsakte van de Carnegie Stichting.
3 december » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Torino FC.
Dag van overlijden 14 januari 1993
De temperatuur op 14 januari 1993 lag tussen 4,1 °C en 8,6 °C en was gemiddeld 6,4 °C. Er was 5,5 uur zonneschijn (67%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 januari » Tsjecho-Slowakije wordt gesplitst in Tsjechië en Slowakije.
24 maart » Het parlement van Luxemburg keurt een wet goed die banken verplicht om "op eigen initiatief" justitie in te lichten over mogelijke witwaspraktijken van drugsgeld.
22 augustus » In het Estadio Monumental in Santiago raken zeventig mensen gewond als het dak van de accommodatie instort.
28 augustus » 76 doden bij een vliegtuigongeluk in Tadzjikistan.
27 september » President Miguel Trovoada van het eilandstaatje Sao Tomé en Principe begint in Luanda aan een nieuwe bemiddelingspoging in de Angolese burgeroorlog.
21 november » De Chileense voetballer Lukas Tudor scoort zeven keer namens Universidad Católica in het competitieduel tegen CD Antofagasta (8-3).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: P. Heres, "Stamboom Eilander", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eilander/I1064505811.php : benaderd 6 oktober 2026), "Arend Jan van Ommen (1903-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.