De temperatuur op 17 januari 1914 lag tussen -4,4 °C en 0,4 °C en was gemiddeld -1,8 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (71%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
23 juni » Mexicaanse Revolutie: Inname van Zacatecas door de rebellen van Pancho Villa.
28 juli » Oostenrijk-Hongarije verklaart Servië de oorlog, daarmee begint de Eerste Wereldoorlog.
3 september » Kardinaal Giacomo della Chiesa wordt gekozen tot Paus Benedictus XV.
18 oktober » De Slag om de IJzer gaat van start. Franse, maar vooral Belgische, soldaten verdedigen de Noordelijke frontlinie in de Westhoek.
31 oktober » Begin zware beschietingen rondom het Belgische dorp Wijtschate.
15 december » Einde van de Slag bij Łódź; Rusland trekt zich terug op Moskou.
Dag van overlijden 8 februari 1995
De temperatuur op 8 februari 1995 lag tussen 1,4 °C en 8,8 °C en was gemiddeld 4,3 °C. Er was 9,6 mm neerslag gedurende 7,3 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
14 maart » Norm Thagard is de eerste Amerikaan op een Russische ruimtevlucht.
19 april » De ETA pleegt een aanslag op José María Aznar, Spaans politicus en latere premier van Spanje. De aanslag mislukt.
2 mei » Kroatische militairen brengen de door Kroatische Serviërs bezette regio West-Slavonië terug onder controle van Zagreb. Het Servische verzet is gebroken, zo maakt de Kroatische president Tujman bekend.
25 mei » De Sri-Lankaanse president Chandrika Kumaratunga verklaart de opstandige Tamil Tijgers (LTTE) opnieuw de oorlog. "Wij wilden een politieke oplossing, maar de LTTE heeft ons een oorlog opgedrongen", aldus Kumaratunga.
8 juni » De rechter bepaalt dat het weekblad Weekend een artikel moet rectificeren over zanger René Froger na beweringen dat hij bij zijn echtgenote is gebleven dankzij een wurgcontract dat zijn schoonvader hem had laten ondertekenen.
18 juli » In de Verenigde Staten eist een hittegolf het leven van 650 mensen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Leo Eijskoot, "Stamboom Eijskoot", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijskoot/I3772.php : benaderd 6 oktober 2026), "Arend Abraham Basoski (1914-1995)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.