Stamboom Eijsermans » Johanna Moonen (-1863)

Persoonlijke gegevens Johanna Moonen 

  • Zij is geboren.
  • Ze werd gedoopt rond 1789 in Oost-, West-en Middelbeers.
  • Zij is gedoopt.
  • Zij is overleden op 29 januari 1863 in Berkel-Enschot.
    Overlijdensakte Joanna Moonen Berkel-Enschot
    Gemeente Berkel-Enschot
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1863
    Code BKE_O_1863
    Periode register 1863
    Aktenummer 3

    Overledene Joanna Moonen
    Geboorteplaats Oost-, West- en Middelbeers
    Plaats overlijden Berkel-Enschot
    Datum overlijden 29-01-1863
    Geslacht v
    Leeftijd 74

    Relatie Martien Brekelmans

    Vader Adriaan Moonen

    Moeder Cornelia Adriaans
  • Een kind van Adriaan Moonen en Cornelia Adriaans
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 mei 2011.

Gezin van Johanna Moonen

Zij is getrouwd met Martinus Brekelmans.

Zij zijn getrouwd op 17 oktober 1813 te Berkel-Enschot.

Huwelijksakte Martien Brekelmans 17-10-1813 Berkel-Enschot
Gemeente Berkel-Enschot
Brontype boek
Archiefnummer 902
Archiefnaam Burgerlijke stand
Bronnaam 10-jaarlijkse tafels
Registernaam Huwelijksregister 1811-1813
Code BKE_H_1813
Periode register 1813
Plaats Berkel-Enschot
Datum 17-10-1813
Diversen huwelijksakte

Bruidegom Martien Brekelmans

Bruid Johanna Moonen

Kind(eren):

  1. Thomas Brekelmans  1815-???? 
  2. Adriaan Brekelmans  1822-1903 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Moonen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Moonen

Peter Adriaans
± 1730-????
Anna Wilpers
± 1730-????
Adriaan Moonen
± 1760-????
Cornelia Adriaans
± 1760-1832

Johanna Moonen
-1863

1813

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 17 oktober 1813 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: veel regen hagel storm(achtig) onweer. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » De Brit Humphry Davy ontdekt de lichtboog.
    • 29 april » Rubber wordt gepatenteerd.
    • 23 augustus » Slag bij Grossbeeren.
    • 30 augustus » De Slag bij Kulm vindt plaats tussen de Fransen en een geallieerd Oostenrijks-Russisch-Pruisisch leger.
    • 19 oktober » Napoleon lijdt in de Slag bij Leipzig een van zijn zwaarste nederlagen.
    • 24 november » Een plundering door terugtrekkende Franse troepen leidt tot de Ramp van Woerden.
  • De temperatuur op 29 januari 1863 lag rond de 3,0 °C. De winddruk was 13 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1863: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Alanson Crane verkrijgt patent op de brandblusser.
    • 30 maart » Prins Wilhelm Georg van Sleeswijk-Holstein-Sonderburg-Glücksburg wordt koning George I van Griekenland.
    • 30 april » Mexicaanse troepen vallen het Frans Vreemdelingenlegioen aan in Camarón. Thans feestdag van het Vreemdelingenlegioen.
    • 1 juli » Afschaffing van de slavernij in Suriname, viering Ketikoti.
    • 14 oktober » Alfred Nobel verkrijgt octrooi op nitroglycerine.
    • 4 november » Première van de opera Les Troyens à Carthage van Hector Berlioz in Parijs.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Moonen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Moonen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Moonen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Moonen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I96823.php : benaderd 25 december 2025), "Johanna Moonen (-1863)".