Stamboom Eijsermans » Maria Theresia Melis (± 1773-1839)

Persoonlijke gegevens Maria Theresia Melis 

  • Zij is geboren rond 1773 in Tilburg.
  • Zij is overleden op 16 januari 1839 in Tilburg.
    Overlijdensakte Maria Theresia Melis Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1839
    Code TLB_O_1839
    Periode register 1839
    Aktenummer 19
    Diversen Aangever: zoon, Cornelis Leijten, landbouwer, 35 jaar.

    Overledene Maria Theresia Melis
    Geboorteplaats Tilburg
    Plaats overlijden Tilburg
    Datum overlijden 16-01-1839
    Geslacht v
    Leeftijd 66

    Relatie Wilhelmus Leijten

    Vader Cornelis Melis

    Moeder Johanna van Gorp
  • Een kind van Cornelius Melis en Johanna van Gorp
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 mei 2011.

Gezin van Maria Theresia Melis

Zij is getrouwd met Wilhelmus Leijten.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Jan Baptist Leijten  ± 1803-???? 
  2. Franciscus Leijten  1812-1895 


Notities over Maria Theresia Melis

ook: Meelis

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maria Theresia Melis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maria Theresia Melis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maria Theresia Melis

Maria Theresia Melis
± 1773-1839



Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 16 januari 1839 lag rond de 3,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig hagel. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1839: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 6 januari » De Night of the Big Wind, een zware storm, trekt over Ierland.
    • 18 mei » Oprichting van het rooms-katholieke Apostolisch Vicariaat Egypte.
    • 23 mei » Aguascalientes (Mexico) wordt tot staat verheven.
    • 2 juli » Opstand op het slavenschip La Amistad.
    • 30 augustus » Adolf van Luxemburg wordt de, wat later zou blijken, laatste hertog van Nassau.
    • 20 september » De eerste Nederlandse spoorweg, tussen Haarlem en Amsterdam, wordt in gebruik genomen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Melis

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Melis.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Melis.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Melis (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I94239.php : benaderd 26 december 2025), "Maria Theresia Melis (± 1773-1839)".