Stamboom Eijsermans » Henricus Petrus van Loon (1909-1943)

Persoonlijke gegevens Henricus Petrus van Loon 

  • Hij is geboren op 8 december 1909 in Tilburg.
    Inschrijving Henricus Petrus van Loon Tilburg
    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    Archiefnummer0918
    ArchiefnaamBevolkingsregister Tilburg 1921-1939
    Deelnummer0053
    Bronnaambevolkingsregister
    RegisternaamInv. nr. G053 1921-1939 Gezinskaarten - deel 53 - bladen 1-250
    CodeTB_BR_0918_0053
    Periode register1921-1939
    Pagina64

    GeregistreerdeHenricus Petrus van Loon
    GeboorteplaatsTiIburg
    Geboortedatum08-12-1909
    Geslachtm
  • Hij is overleden op 28 februari 1943 in Tilburg, hij was toen 33 jaar oud.
    Overlijdensakte Henricus Petrus van Loon Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    RegisternaamOverlijdensregister 1943
    CodeTLB_O_1943
    Periode register1943
    Aktenummer162

    OverledeneHenricus Petrus van Loon
    GeboorteplaatsTilburg
    Plaats overlijdenTilburg
    Datum overlijden28-02-1943
    Geslachtm
    Leeftijd33 jaren

    RelatieCornelia Joanna van Erve

    VaderCornelia Joanna van Loon

    MoederAlida Oomen
  • Een kind van Fredericus Henricus van Loon en Alida Oomen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 november 2012.

Gezin van Henricus Petrus van Loon

Hij is getrouwd met Cornelia Joanna van Erve.

Zij zijn getrouwd op 3 juni 1936 te Tilburg, hij was toen 26 jaar oud.

BruidegomHenricus Petrus van Loon
Leeftijd26
GeboorteplaatsTilburg
Vader bruidegomFredericus Henricus van Loon
Moeder bruidegomAlida Ommen
BruidCornelia Joanna van Erve
Leeftijd26
GeboorteplaatsTilburg
Vader bruidGerardus Cornelis van Erve
Moeder bruidCornelia Maria van de Wouw
Datum huwelijk03-06-1936
PlaatsTilburg
BronHuwelijksregister Tilburg 1936
Toegangsnr.405
Inv.nr.550
Aktenummer257

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus Petrus van Loon?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henricus Petrus van Loon

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus Petrus van Loon

Jan Oomen
± 1865-????
Alida Oomen
± 1891-????

Henricus Petrus van Loon
1909-1943

1936

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 december 1909 lag tussen -0,1 °C en 2,9 °C en was gemiddeld 1,6 °C. Er was 1,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • In het jaar 1909: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,8 miljoen inwoners.
    • 27 juni » In Etten-Leur vindt de eerste gemotoriseerde vlucht boven Nederland plaats. De piloot is de Franse luchtvaartpionier Charles de Lambert.
    • 26 juli » In Catalonië begint de Tragische week, een opstand die hardhandig wordt neergeslagen.
    • 28 juli » Derde dag van de Tragische week in Catalonië: scholen en kerken worden in brand gestoken.
    • 1 september » De eerste Nijmeegse Vierdaagse gaat van start.
    • 17 september » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Real Sociedad.
    • 7 december » Leo Baekeland verkrijgt octrooi op bakeliet.
  • De temperatuur op 3 juni 1936 lag tussen 8,0 °C en 17,3 °C en was gemiddeld 11,8 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 0,6 uur. Er was 1,1 uur zonneschijn (7%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 31 juli 1935 tot 24 juni 1937 was er in Nederland het kabinet Colijn III met als eerste minister Dr. H. Colijn (ARP).
  • In het jaar 1936: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,5 miljoen inwoners.
    • 15 februari » Hitler presenteert de Volkswagen.
    • 7 maart » Duitsland start remilitarisatie van het Rijnland, daarmee het verdrag van Versailles overtredend.
    • 30 juni » Het boek "Gone with the wind" wordt gepubliceerd.
    • 1 augustus » Het voormalige paleis van koning Willem II in Tilburg, wordt nadat het ruim 70 jaar als Rijks-HBS is gebruikt, na een grondige renovatie, door burgemeester Frans Vonk de Both in gebruik genomen als het stadhuis van Tilburg, en wordt bekend als het Paleis-Raadhuis.
    • 13 september » Voor de tweede maal wordt Loen, Noorwegen, getroffen door een vloedgolf nadat een enorm rotsblok in een meer is gevallen. Er vallen 74 doden.
    • 23 november » Het eerste nummer van het tijdschrift Life wordt uitgebracht.
  • De temperatuur op 28 februari 1943 lag tussen -1,8 °C en 10,0 °C en was gemiddeld 3,4 °C. Er was 0,2 mm neerslag. Er was 3,5 uur zonneschijn (32%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1943: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 5 april » Bij een geallieerd bombardement vallen in Mortsel meer dan 900 doden en 1300 gewonden bij de burgerbevolking. De aanval was gericht tegen de ERLA-fabriek maar de bommen vallen meer dan een kilometer daarvandaan.
    • 13 april » De nazi's treffen massagraven aan van duizenden Poolse officieren, vermoord door de NKVD in 1940, bij Katyn.
    • 24 mei » Josef Mengele wordt hoofdofficier-arts in Auschwitz.
    • 8 juni » Bijna 1300 Joodse kinderen worden in één trein van Kamp Westerbork naar Sobibór getransporteerd, waar ze drie dagen later worden vergast.
    • 2 juli » Slag om Koersk.
    • 29 juli » NSB burgemeester Geert Bisschop van Schoonebeek wordt doodgeschoten door leden van het plaatselijk verzet.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Loon

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Loon.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Loon.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Loon (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I88684.php : benaderd 8 oktober 2026), "Henricus Petrus van Loon (1909-1943)".