Stamboom Eijsermans » Cornelia van Beeck (-< 1799)

Persoonlijke gegevens Cornelia van Beeck 

  • Zij is geboren.
  • Ze werd gedoopt op 20 november 1763 in Goirle.
    Getuige: Cornelius/Beckers/
    Getuige: Maria/van Besouw
    ROLE dochter
    DATE 20 NOV 1763
    PAGE Pg.38r
    -------------------------
    Doopakte Cornelia van Beeck 20-11-1763 Goirle
    Gemeente Goirle
    Brontype boek
    Archiefnummer 364
    Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken Goirle 1639-1810
    Deelnummer 2
    Bronnaam doop-, trouw- en doodboek
    Registernaam 02 doopboek 1722-1810, trouwboek 1726-1810, aantekeningen van overlijden 1736-1792 (RK)
    Periode register 1722-1810
    Pagina 38r
    Plaats Goirle
    Datum 20-11-1763

    Kind Cornelia van Beeck

    Vader Joannes van Beeck

    Moeder Joanna Brouwers
  • Zij is gedoopt.
  • Zij is overleden voor 7 oktober 1799.
  • Een kind van Joannes van Beek en Joanna Brouwers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 oktober 2012.

Gezin van Cornelia van Beeck

Zij is getrouwd met Petrus Petrus van Gorp.

Toestemming voor het huwelijk is 3 februari 1798 verkregen te Tilburg.

Zij zijn getrouwd op 19 februari 1798 te Tilburg.

Getuige: Adriana/van Ostaijen/
Getuige: Maria/Barbara Brenders/
ROLE bruidegom
DATE 07 OCT 1799
PAGE Pg.127v
ROLE bruid
DATE 07 OCT 1799
PAGE Pg.127v
Bruidegom Petrus van Gorp, bruid Joanna Spapens
Ze zijn in de kerk getrouwd op 19 februari 1798 te Goirle.


Kind(eren):



Notities over Cornelia van Beeck

Jan Francis van Beeck( haar broer ???) assisteert bij haar huwelijk in 1798 en geeft aan dat haare moeder consenteert, >1) dus vader overleden 2) ouders zijn: Van Beek/Brouwers.
Cornelia is geboren en woonachtig te Goirle bij haar huwelijk.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelia van Beeck?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelia van Beeck


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 februari 1798 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1798: Bron: Wikipedia
    • 17 maart » Na een lange periode de grootste handelsorganisatie te zijn geweest, wordt de Vereenigde Oostindische Compagnie ontbonden.
    • 1 augustus » Slag bij de Nijl waarbij de Britse vloot onder Horatio Nelson de Fransen verslaat.
    • 9 augustus » Oprichting van het Aartsbisdom Minsk in Wit-Rusland.
    • 16 oktober » Oprichting van het Bisdom Warschau in Polen.
    • 29 november » Ferdinand IV van Napels verklaart Frankrijk de oorlog en trekt Rome binnen.
    • 5 december » Einde van de Boerenkrijg bij Hasselt in het Bataafse departement Beneden-Maas; de opstand tegen de invoering van de algemene dienstplicht onder de Fransen is neergeslagen.

Over de familienaam Van Beeck


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I8624.php : benaderd 25 december 2025), "Cornelia van Beeck (-< 1799)".