Stamboom Eijsermans » Peter van Laerhoven (-1825)

Persoonlijke gegevens Peter van Laerhoven 

  • Hij is geboren.
  • Hij werd gedoopt op 29 mei 1763 in Tilburg.
    Doopakte Petrus van Laerhooven 29-05-1763 Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Archiefnummer 15
    Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken Tilburg en Goirle 1600-1810
    Deelnummer 10
    Bronnaam doopboek
    Registernaam 10 doopboek 1757-1775 (RK)
    Periode register 1757-1775
    Pagina 75v
    Plaats Tilburg
    Datum 29-05-1763

    Kind Petrus van Laerhooven

    Vader Joannis van Laerhooven
    Moeder Henrica Obbens
  • Hij is gedoopt.
  • Hij is overleden op 3 mei 1825 in Baarle-Nassau.
    Overlijdensakte Peter van Laarhoven Baarle-Nassau
    Gemeente Baarle-Nassau
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1825
    Code BAR_O_1825
    Periode register 1825
    Aktenummer 19

    Overledene Peter van Laarhoven
    Geboorteplaats Tilburg
    Plaats overlijden Baarle-Nassau
    Datum overlijden 03-05-1825
    Geslacht m
    Leeftijd 62

    Relatie

    Vader Johannes van Laarhoven
    Moeder Catharina Obbens
  • Een kind van Johannes van Laerhoven en Hendrika Obbens
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 2 september 2012.

Gezin van Peter van Laerhoven

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Peter van Laerhoven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Peter van Laerhoven

Peter van Laerhoven
-1825


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 mei 1825 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1825: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » John Quincy Adams wordt beëdigd als 6e president van de Verenigde Staten
    • 21 maart » Paus Leo XII creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse monnik Mauro Alberto Cappellari.
    • 25 augustus » Uruguay verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » In Engeland rijdt de eerste passagierstrein, bestaande uit één wagon met passagiers, getrokken door een locomotief. George Stephenson is de machinist.
    • 27 september » Voor het eerst trekt een stoomlocomotief (de Locomotion No.1, bestuurd door George Stephenson) een passagierstrein vooruit.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Laerhoven


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I83086.php : benaderd 26 december 2025), "Peter van Laerhoven (-1825)".