Stamboom Eijsermans » Johannes de Kort (± 1752-1829)

Persoonlijke gegevens Johannes de Kort 

  • Hij werd gedoopt rond 1752 in Tilburg.
  • Hij is overleden op 13 december 1829 in Tilburg.
    Overlijdensakte Johannes de Kort Tilburg

    GemeenteTilburg
    Brontypeboek
    RegisternaamOverlijdensregister 1829
    CodeTLB_O_1829
    Periode register1829
    Aktenummer372
    DiversenAangegeven door Hendrikus van Vugt, schoonzoon.

    OverledeneJohannes de Kort
    GeboorteplaatsTilburg
    Plaats overlijdenTilburg
    Datum overlijden13-12-1829
    Geslachtm
    Leeftijd77 jaar

    RelatieJohanna van Erven

    VaderArnoldus de Kort

    MoederMaria Jonkers
  • Een kind van Arnoldus de Kort en Maria Jonkers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 18 september 2012.

Gezin van Johannes de Kort

Hij is getrouwd met Joanna Waltera van Erven.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Josephus de Kort  1778-1855 
  2. Clasina de Kort  1784-????
  3. Norbertus de Kort  1786-????
  4. Cornelius de Kort  1788-????
  5. Nicolaa de Kort  1791-1862 
  6. Arnoldus de Kort  1792-1854 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes de Kort?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes de Kort

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes de Kort


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 december 1829 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: helder winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1829: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd als 7e president van de Verenigde Staten.
    • 31 maart » Kardinaal Francesco Saverio Castiglioni wordt gekozen tot Paus Pius VIII.
    • 10 juni » Eerste Boat Race tussen de universiteiten van Oxford en Cambridge.
    • 29 september » Londens georganiseerde politiekorps gaat aan de slag. Zij worden later bekend als Scotland Yard.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Kort

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Kort.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Kort.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Kort (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I78986.php : benaderd 27 december 2025), "Johannes de Kort (± 1752-1829)".