Stamboom Eijsermans » Adriaan Klijsen (1829-1913)

Persoonlijke gegevens Adriaan Klijsen 

  • Hij is geboren op 13 februari 1829 in Tilburg.
    Geboorteakte Adriaan Klijsen Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Archiefnummer 16
    Archiefnaam Burgerlijke stand
    Bronnaam register van geboorten
    Registernaam Geboorteregister 1829
    Code TB_G_1829
    Periode register 1829
    Aktenummer 53

    Kind Adriaan Klijsen
    Geboorteplaats Tilburg
    Geboortedatum 13-02-1829
    Geslacht m

    Vader Johannes Klijsen

    Moeder Johanna Smits
  • Hij is overleden op 26 mei 1913 in Tilburg, hij was toen 84 jaar oud.
    Overlijdensakte Adriaan Klijsen Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1913
    Code TLB_O_1913
    Periode register 1913
    Aktenummer 315
    Diversen Aangegeven door Cornelis Klijsen, zoon.

    Overledene Adriaan Klijsen
    Geboorteplaats Tilburg
    Plaats overlijden Tilburg
    Datum overlijden 26-05-1913
    Geslacht m
    Leeftijd 84 jaar

    Relatie Petronella van Berkel

    Vader Johannes Klijsen

    Moeder Johanna Smits
  • Een kind van Johannes Klijsen en Joanna Smits
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 juli 2012.

Gezin van Adriaan Klijsen

Hij is getrouwd met Petronella van Berkel.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):

  1. Johanna Klijsen  1854-????
  2. Maria Anna Klijsen  1855-1923
  3. Johannes Klijsen  1857-1878
  4. Cornelia Klijsen  1861-1862
  5. Cornelius Klijsen  1863-1927
  6. Maria Norberta Klijsen  1865-1923 
  7. Adrianus Klijsen  1867-1894
  8. N.N. Klijsen  1869

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Adriaan Klijsen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Adriaan Klijsen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Adriaan Klijsen


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 13 februari 1829 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken mist regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1829: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » Andrew Jackson wordt beëdigd als 7e president van de Verenigde Staten.
    • 31 maart » Kardinaal Francesco Saverio Castiglioni wordt gekozen tot Paus Pius VIII.
    • 10 juni » Eerste Boat Race tussen de universiteiten van Oxford en Cambridge.
    • 29 september » Londens georganiseerde politiekorps gaat aan de slag. Zij worden later bekend als Scotland Yard.
  • De temperatuur op 26 mei 1913 lag tussen 10,4 °C en 25,4 °C en was gemiddeld 18,3 °C. Er was 12,7 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1913: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,1 miljoen inwoners.
    • 18 februari » Pedro Lascuráin is gedurende minder dan een uur president van Mexico.
    • 14 mei » In Haarlem wordt het Frans Hals Museum geopend.
    • 28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
    • 9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
    • 1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
    • 12 december » De Mona Lisa wordt teruggevonden in Florence, twee jaar nadat het doek uit het Louvre was gestolen.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Klijsen

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Klijsen.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Klijsen.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Klijsen (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I76940.php : benaderd 25 december 2025), "Adriaan Klijsen (1829-1913)".