Stamboom Eijsermans » Geertruida de Jong (1813-1887)

Persoonlijke gegevens Geertruida de Jong 

  • Zij is geboren op 19 april 1813 in Dongen.
  • Zij is overleden op 5 februari 1887 in Dongen, zij was toen 73 jaar oud.
    Overlijdensakte Gertruida de Jong Dongen

    GemeenteDongen
    Brontypeboek
    RegisternaamOverlijdensregister 1887
    CodeDNG_O_1887
    Periode register1887
    Aktenummer26

    OverledeneGertruida de Jong
    Plaats overlijdenDongen
    Datum overlijden05-02-1887
    Geslachtv
    Leeftijd73 jaar

    RelatieAdriaan Alewijns

    VaderAdriaan de Jong

    MoederPetronella Kerremans
  • Een kind van Adriaan de Jong en Petronella Kerremans
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 25 juli 2012.

Gezin van Geertruida de Jong

Zij is getrouwd met Adriaan Alewijns.

Zij zijn getrouwd op 29 januari 1852 te Dongen, zij was toen 38 jaar oud.

Huwelijksakte Adriaan Alewijns 29-01-1852 Dongen

GemeenteDongen
Brontypeboek
RegisternaamHuwelijksregister 1852
CodeDNG_H_1852
Periode register1852
Aktenummer1
PlaatsDongen
Datum29-01-1852

BruidegomAdriaan Alewijns
GeboorteplaatsGoirle
Geboortedatum03-07-1814
Leeftijd37 jaar

BruidGertruide de Jong
Geboortedatum19-04-1813
Leeftijd38 jaar

Vader bruidegomJan Alewijns

Moeder bruidegomAnna Franke

Vader bruidAdriaan de Jong

Moeder bruidPetronella Kerremans

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Geertruida de Jong?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Geertruida de Jong

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Geertruida de Jong

Michiel Kerremans
± 1755-????
Adriaan de Jong
± 1785-????

Geertruida de Jong
1813-1887

1852

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 april 1813 lag rond de 9,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1813: Bron: Wikipedia
    • 27 januari » De opera Il Signor Bruschino van componist Gioacchino Rossini gaat in première in het Teatro San Moisè in Venetië.
    • 4 maart » James Madison wordt beëdigd voor een tweede termijn als 4e president van de Verenigde Staten
    • 29 april » Rubber wordt gepatenteerd.
    • 1 mei » In Den Haag wordt Adriana Bouwman door middel van de guillotine onthoofd: de tweede en tevens laatste executie op deze wijze in Den Haag
    • 24 november » Een plundering door terugtrekkende Franse troepen leidt tot de Ramp van Woerden.
    • 29 december » Britse soldaten steken Buffalo (New York) in brand tijdens de Oorlog van 1812.
  • De temperatuur op 29 januari 1852 lag rond de 2,0 °C. Er was 0.2 mm neerslag. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1852: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 14 januari » De Franse grondwet van 1852 wordt afgekondigd.
    • 17 januari » De Britten erkennen de Boerenstaat Transvaal.
    • 21 februari » Oprichting van de Vereeniging ten behoeve der Arbeidersklasse te Amsterdam, de eerste woningbouwvereniging van Nederland
    • 20 maart » Het boek De hut van Oom Tom van Harriet Beecher Stowe wordt gepubliceerd.
    • 9 april » Eedaflegging van de latere koning Leopold II in de Belgische Senaat.
    • 1 juli » Het Haarlemmermeer valt droog.
  • De temperatuur op 5 februari 1887 lag rond de 11,5 °C. De winddruk was 14 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 28 januari » De eerstesteenlegging van de Eiffeltoren vindt plaats in Parijs. De toren wordt ingehuldigd op 31 maart 1889.
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.
    • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam De Jong

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Jong.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Jong.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Jong (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I73348.php : benaderd 30 september 2026), "Geertruida de Jong (1813-1887)".