Stamboom Eijsermans » Cornelia Elisabeth van de Avoort (1841-1884)

Persoonlijke gegevens Cornelia Elisabeth van de Avoort 

  • Zij is geboren op 29 maart 1841 in Alphen en Riel.
    Geboorteakte Cornelia Elisabeth van der Avoort Alphen en Riel
    Gemeente Alphen en Riel
    Brontype boek
    Registernaam Geboorteregister 1841
    Code ALRL_G_1841
    Periode register 1841
    Aktenummer 11

    Kind Cornelia Elisabeth van der Avoort
    Geboorteplaats Alphen en Riel
    Geboortedatum 29-03-1841
    Geslacht v

    Vader Jan van der Avoort

    Moeder Johanna Lucia van Alphen
  • Zij is overleden op 14 maart 1884 in Tilburg, zij was toen 42 jaar oud.
    Overlijdensakte Cornelia Elisabeth van der Avoort Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1884
    Code TLB_O_1884
    Periode register 1884
    Aktenummer 140

    Overledene Cornelia Elisabeth van der Avoort
    Geboorteplaats Alphen en Riel
    Plaats overlijden Tilburg
    Datum overlijden 14-03-1884
    Geslacht v
    Leeftijd 42 jaar

    Relatie Peter Adriaansen

    Vader Jan van der Avoort

    Moeder Johanna van Alphen
  • Een kind van Joannes van der Avoort en Joanna Lucia van Alphen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 14 juni 2012.

Gezin van Cornelia Elisabeth van de Avoort

Zij is getrouwd met Petrus Adriaansen.

Zij zijn getrouwd op 2 november 1861 te Alphen en Riel, zij was toen 20 jaar oud.

Huwelijksakte Peter Adriaansen 02-11-1861 Alphen en Riel
Gemeente Alphen en Riel
Brontype boek
Registernaam Huwelijksregister 1861
Code ALRL_H_1861
Periode register 1861
Aktenummer 16
Plaats Alphen en Riel
Datum 02-11-1861

Bruidegom Peter Adriaansen
Geboorteplaats Alphen en Riel
Leeftijd 25 jaar

Bruid Cornelia Elisabeth van der Avoort
Geboorteplaats Alphen en Riel
Leeftijd 20 jaar

Vader bruidegom Jan Adriaansen

Moeder bruidegom Maria van Gool

Vader bruid Jan van der Avoort

Moeder bruid Johanna Lucia van Alphen

Kind(eren):

  1. Petrus Adriaansen  1862-????
  2. Jan Adriaansen  1862-1902
  3. Adrianus Adriaansen  1863-1944
  4. Johannes Adriaansen  1864-????
  5. Cornelis Adriaansen  1866-1867
  6. Cornelis Adriaansen  1881-1881

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelia Elisabeth van de Avoort?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelia Elisabeth van de Avoort

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelia Elisabeth van de Avoort


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1841: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 20 januari » Hongkong wordt door de Britten bezet.
    • 26 januari » Het Verenigd Koninkrijk bezet Hongkong.
    • 4 maart » William Henry Harrison wordt beëdigd als 9e president van de Verenigde Staten
    • 3 april » Oprichting van het Apostolisch vicariaat Batavia in Nederlands-Indië.
    • 30 augustus » Sir Robert Peel volgt William Lamb op als premier van het Verenigd Koninkrijk.
    • 2 oktober » Florestan I volgt zijn overleden broer Honorius V op als vorst van Monaco.
  • De temperatuur op 2 november 1861 lag rond de 5,6 °C. De winddruk was 16 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 74 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 75%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • Van 14 maart 1861 tot 31 januari 1862 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Loudon met als eerste ministers Mr. J.P.P. baron Van Zuijlen van Nijevelt (conservatief-liberaal) en Mr. J. Loudon (liberaal).
  • In het jaar 1861: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 29 januari » Kansas ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten van Amerika en treedt toe tot de Unie als 34e staat.
    • 9 februari » Jefferson Davis wordt gekozen als eerste en enige president van de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 11 maart » De grondwet van de Geconfedereerde Staten van Amerika wordt aangenomen.
    • 12 april » Aanval op Fort Sumter, de eerste slag in de Amerikaanse Burgeroorlog.
    • 7 mei » Tennessee treedt toe tot de Geconfedereerde Staten van Amerika.
    • 30 september » De 3739 meter hoge Weißkugel, gelegen in Oostenrijk, wordt voor de eerste maal beklommen.
  • De temperatuur op 14 maart 1884 lag rond de 6,9 °C. De winddruk was 1 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 91%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1884: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
    • 4 januari » Oprichting van de Fabian Society.
    • 1 mei » Er breekt in de Verenigde Staten een staking uit die uiteindelijk het instellen van een acht-urige werkdag zal betekenen. Deze dag zal de geschiedenis ingaan als de Dag van de Arbeid en is in vele landen een erkende feestdag. Uitzonderingen zijn Canada, Nederland, en ironisch genoeg ook de Verenigde Staten.
    • 31 augustus » In Gent verschijnt het eerste socialistische dagblad van België, de Vooruit.
    • 15 oktober » Opening van de spoorlijn tussen Winterswijk en Neede.
    • 1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van de Avoort


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I6786.php : benaderd 10 februari 2026), "Cornelia Elisabeth van de Avoort (1841-1884)".