Stamboom Eijsermans » Jan Janszoon van der Kaa (1726-1804)

Persoonlijke gegevens Jan Janszoon van der Kaa 

  • Hij is geboren.Bron 1
    Gedoopt: Joannes, wett zn van Joannes van der Kaa en Adriana Haansbergen; getuige: Maria Kamp.
  • Hij werd gedoopt op 7 september 1726 in Waspik.
  • Hij is overleden op 15 februari 1804 in Raamsdonk.
    (In het jaar 1804) den 15e February geeft Meerten van Son het lijk aan van Jan Jansz: van der Kaa in de clasis van Pro Deo, dus.... Memorien

    NB. We vonden ook een overlijden van Jan van der Kaa op 7/9/1804 te Waspik. Dit was in Begraven (gaarder) Waspik, 1766-1810, blad 59R
  • Een kind van Johannes van der Kaa en Adriaantje Antonis Haansbergen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 5 juni 2023.

Gezin van Jan Janszoon van der Kaa

(1) Hij is getrouwd met Aldegonda de Bont.

Toestemming voor het huwelijk is 8 februari 1756 verkregen te Waspik.

Zij zijn getrouwd op 22 februari 1756 te Waspik.Bron 2

R

Kind(eren):

  1. Johanna van der Kaa  1756-< 1767
  2. Johannes van der Kaa  1759-1826 
  3. Arnoldus van der Kaa  1761-???? 
  4. Joanna van der Kaa  1767-????


(2) Hij is getrouwd met Dingena Jansse van Steenoven.

Zij zijn getrouwd op 19 september 1779 te Waspik.

Ze hadden dispensatie nodig voor 3e graad bloedverwantschap.

Kind(eren):

  1. Cornelius van der Kaa  1780-1849 


Notities over Jan Janszoon van der Kaa

De twee meisjes zijn tweelingen.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Janszoon van der Kaa?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Janszoon van der Kaa

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Janszoon van der Kaa


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. RK Doopboek Waspik 1694-1733 blad 145R
  2. Trouwen Nederduits geref gemeente, archnr1124, inv nr 53, blad 59R

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 19 september 1779 lag rond de 12,0 °C. Er was 51 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west ten noorden. Typering van het weer: hagel regen weerlicht donder. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
    • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
    • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
    • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.
  • De temperatuur op 15 februari 1804 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten noorden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1804: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Einde van de Franse overheersing in Haïti. Haïti wordt de eerste zwarte republiek en het tweede onafhankelijke land in Noord-Amerika na de Verenigde Staten.
    • 14 maart » Johann Strauss sr., Oostenrijks componist († 1849)
    • 18 mei » Napoleon Bonaparte wordt bij senaatsbesluit uitgeroepen tot keizer.
    • 11 juli » In een duel doodt de Amerikaanse vicepresident Aaron Burr de minister van Financiën, Alexander Hamilton.
    • 23 november » Tijdens het verblijf van paus Pius VII in Lyon, onderweg naar de kroning van Napoleon in Parijs, sterft zijn reisgenoot kardinaal Stefano Borgia.
    • 2 december » In de Notre-Dame van Parijs wordt Napoleon Bonaparte tot keizer gekroond. Hij is de eerste Franse keizer in duizend jaar.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Kaa


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I655732.php : benaderd 27 december 2025), "Jan Janszoon van der Kaa (1726-1804)".