Stamboom Eijsermans » Johannes "Jan" van der Kaa (-1851)

Persoonlijke gegevens Johannes "Jan" van der Kaa 

  • Roepnaam is Jan.
  • Hij is geboren.
  • Hij werd gedoopt op 12 april 1779 in Waspik.
  • Hij is gedoopt.
  • Geloof: Rooms Katholiek.
  • Woonachtig: RAAMSDONK, OOSTPOLDER.
  • Hij is overleden op 23 december 1851 in Raamsdonk.Bron 1
    MS Oosterhout, deel 36, inv nr 36, akte 163.
    Overl. aangeg door Jan steenoven, 34, landbouwer, neef van de overl. en Joachim de Jong, 48, particulier, gebuur. Jan vd Kaa stierf om 8 uur 's morgens. Jan was ongehuwd.
  • Een kind van Cornelius Jacobus van der Kaa en Anna Maria Bossers
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 juni 2023.

Gezin van Johannes "Jan" van der Kaa


Notities over Johannes "Jan" van der Kaa

Bij het overlijden laat de ongehuwde Jan van der Kaa een totaal aan onroerende goederen na ter waarde van f 4604.10
Dit komt uit de MS (Memories van Successie) van Oosterhout, 036.03.1136/163
In dat stuk zijn vernoemd: Cornelis van der Kaa, landbouwer, wonende te Geertruidenberg en Johannes van Steenoven, landbouwer wonende te Raamsdonk. Er was te Raamsdonk een testament opgemaakt op 22 July 1844. Hij sterft ongehuwd. Wat viel er te erven? Een huisje met tuin en erfstaande en gelegen te Raamsdonk in den Oostpolder, tezamen groot 6 roeden, 80 ellen. Cadastraal bekend C 444, 445, gewaardeerd op f. 400. Een perceel bouw en weiland gelegen in de ouden Polder, groot 1 bunder, 34 roeden, 80 ellen, sectie G 136, 137, gewaardeerd op fl. 1700. Een perceel gelegen in den Zuidpolder, 1 bunder, 44 roeden, 0 ellen, C 764,765, 766 waard fl 1600. Roerende goederen, zilverwerk, contanten en klederen waard fl 139.10. Voor onbetaalde huur enz. Fl 765, een totaal als boven aangegeven. Wie erfden? Dingena van der Kaa, echtgenote van Johannes van Steenoven, Catharina v.d. Kaa, echtegenote van Jan de Pont, wonende te Antwerpen, zusters v d overledene en kinderen van wijlen Peter van der Kaa, broer.
Opletten: Aan de Roomsch Katholieke Gemeente op de Bergen te Raamsdonk en aan den Tijdelijken Pastoor aldaar een somme van 300 gulden om binnen 3 maanden na zijn overlijden uit te keeren tot het doen van zielmissen enz.en aan de executeuren de aangevers in deze, ieder een somme van 20 gulden. Volgt een lange lijst met namen die interessant zijn voor de stamboom.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes "Jan" van der Kaa?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes van der Kaa


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

Bronnen

  1. overlijdensregister 1851 Raamsdonk, aktenr 64

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 april 1779 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1779: Bron: Wikipedia
    • 12 april » Spanje neemt deel aan de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog met het Verdrag van Aranjuez
    • 13 mei » Beierse Successieoorlog eindigt met het Verdrag van Teschen dat in Cieszyn gesloten wordt tussen Oostenrijk en Pruisen. Oostenrijk kreeg de Innviertel en deed afstand van de rest van Beieren.
    • 6 december » Première van de opera L'isola disabitata van Joseph Haydn.
  • De temperatuur op 23 december 1851 lag rond de 1,2 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 100%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
    • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
    • 2 december » Staatsgreep in Frankrijk door president Lodewijk Napoleon Bonaparte.
    • 4 december » Mislukte staatsgreep in Frankrijk.
    • 27 december » In Nederland zijn de eerste postzegels te koop, geldig vanaf 1 januari, in het daaropvolgend jaar 1852.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van der Kaa


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I653775.php : benaderd 27 december 2025), "Johannes "Jan" van der Kaa (-1851)".