Stamboom Eijsermans » Johannes Gelens (± 1808-????)

Persoonlijke gegevens Johannes Gelens 


Gezin van Johannes Gelens

Hij is getrouwd met Johanna Brielemans.

Zij zijn getrouwd op 8 september 1847 te Terheijden.

Huwelijksregister Terheijden 1847
Bron: burgerlijke standSoort registratie: BS huwelijksakte
(Akte)datum: 08-09-1847
Plaats: Terheijden
Vader van de bruidegom
Henricus Gelens
Moeder van de bruidegom
Helena van Merckblaas
Bruidegom
Joannes Gelens
leeftijd 39, geboren te Terheijden
Bruid
Johanna Brielemans
leeftijd 33, geboren te Princenhage
Vader van de bruid
Cornelis Brielemans
Moeder van de bruid
Johanna Govers
Bronvermelding
Huwelijksregister Terheijden 1847, archiefnummer 50, inventarisnummer 7569, aktenummer 18
Gemeente: Terheijden
Periode: 1847

Kind(eren):

  1. Johanna Cornelia Gelens  ± 1850-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes Gelens?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes Gelens

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes Gelens

Henricus Gelens
± 1780-????

Johannes Gelens
± 1808-????

1847

Johanna Brielemans
± 1814-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 8 september 1847 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1847: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Het Californische dorpje Yerba Buena krijgt de naam San Francisco toebedeeld.
    • 24 juli » De stad Salt Lake City wordt gesticht.
    • 13 augustus » Koning Willem II legt de eerste steen van zijn paleis in Tilburg, het huidige Paleis-Raadhuis.
    • 12 oktober » Oprichting van Telegraphen-Bauanstalt von Siemens & Halske, het latere Duitse concern Siemens AG.
    • 21 november » De SS Phoenix vergaat voor de kust van Sheboygan, Wisconsin V.S. Vele Nederlandse doden.
    • 25 december » Oprichting van het waterschap de Polder van Berlicum.

Over de familienaam Gelens

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Gelens.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Gelens.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Gelens (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I652118.php : benaderd 26 december 2025), "Johannes Gelens (± 1808-????)".