De temperatuur op 18 november 1906 lag tussen 5,7 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 7,2 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 0,9 uur zonneschijn (10%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 februari » In Rotterdam wordt de korfbalclub RSC Velox opgericht.
15 februari » In Londen wordt de Labour partij opgericht.
18 april » De Gereformeerde Bond wordt binnen de Nederlandse Hervormde Kerk opgericht.
15 juni » Aanvaring tussen twee schepen nabij Den Helder, 11 doden.
4 juli » Goedkeuring van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door paus Pius X.
23 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Atlántida Sport Club.
Trouwdag 24 april 1939
De temperatuur op 24 april 1939 lag tussen 6,5 °C en 11,4 °C en was gemiddeld 8,6 °C. Er was 11,4 mm neerslag gedurende 4,6 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
12 februari » Het Peruviaans voetbalelftal wint voor de eerste keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 2-1 te winnen van Uruguay.
12 maart » Kroning van Paus Pius XII in Rome.
15 maart » Duitse troepen bezetten Praag, waarna het resterende deel van Tsjechië met weinig weerstand wordt geannexeerd door het Derde Rijk en herbenoemd tot het Protectoraat Bohemen en Moravië. Slowakije heeft zich de dag voordien met de hulp van Hitler onafhankelijk verklaard, waarna het een vazalstaat van nazi-Duitsland wordt.
25 augustus » Polen en Groot-Brittannië tekenen een bijstandsverdrag.
31 augustus » Operatie Himmler gaat van start. Een Duits radiostation wordt door in Pools legeruniform geklede SS-officieren aangevallen om zo de inval van Nazi-Duitsland op Polen de dag erna te rechtvaardigen.
8 september » De Nederlandse mijnenveger Hr.Ms. Willem van Ewijck loopt op een eigen mijn waardoor 30 mensen om het leven komen.
Dag van overlijden 22 oktober 1985
De temperatuur op 22 oktober 1985 lag tussen 2,1 °C en 12,6 °C en was gemiddeld 7,0 °C. Er was 7,5 uur zonneschijn (73%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
19 februari » Een Spaanse Boeing 727 stort neer op de berg Oiz in Durango, Biskaje Spanje. 148 mensen komen om.
10 oktober » Een F-14 gevechtsvliegtuig onderschept een Egyptisch vliegtuig met de kapers van de Achille Lauro aan boord. Het vliegtuig wordt gedwongen te landen op Sicilië en de kapers worden gearresteerd.
16 oktober » Het Nederlands voetbalelftal verliest in de play-offs voor deelname aan het WK voetbal 1986 de eerste wedstrijd van België. Frank Vercauteren tekent voor de enige treffer, nadat Oranje al na vier minuten met tien man speelt na de rode kaart voor Wim Kieft.
26 oktober » Demonstranten keren in de Haagse Houtrusthallen premier Lubbers de rug toe als hij een toespraak wil houden na het aanbieden van miljoenen handtekeningen tegen de plaatsing van kruisraketten.
16 december » In New York, worden de maffialeiders Paul Castellano en Thomas Bilotti doodgeschoten; opdrachtgever John Gotti wordt de leider van de machtige familie Gambino.
27 december » De Amerikaanse etholoog Dian Fossey wordt met ingeslagen schedel dood aangetroffen in Ruhengeri, een stad in het noorden van Rwanda.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I621076.php : benaderd 19 oktober 2026), "Cornelis Roosen (1906-1985)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.