De temperatuur op 29 juni 1924 lag tussen 12,1 °C en 18,3 °C en was gemiddeld 14,9 °C. Er was 4,9 uur zonneschijn (29%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
1 april » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan de Bierkellerputsch. Hij zit slechts negen maanden in de gevangenis, waar hij het eerste deel van zijn boek Mein Kampf schrijft.
28 september » Eerste vlucht rond de wereld, door twee vliegtuigen van het Amerikaanse leger.
1 oktober » De Eerste vlucht KLM naar Nederlands-Indië vertrekt van Schiphol voor de eerste intercontinentale commerciële vlucht naar Batavia.
9 oktober » Opening van stadion Soldier Field in de Amerikaanse stad Chicago.
24 november » De H-NACC arriveert in Batavia; de eerste intercontinentale commerciële vlucht is een feit.
20 december » Adolf Hitler wordt vrijgelaten. Tijdens zijn gevangenschap heeft hij het eerste deel van Mein Kampf geschreven.
Trouwdag 2 september 1948
De temperatuur op 2 september 1948 lag tussen 9,6 °C en 19,4 °C en was gemiddeld 15,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (25%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
17 januari » Op het Britse schip Renville wordt een wapenstilstandsovereenkomst gesloten tussen Nederland en Indonesië.
24 januari » Oprichting van de VVD, de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie.
15 mei » Egypte, Libanon, Syrië, Irak en Saoedi-Arabië vallen Israël aan.
17 september » Moord op Graaf Bernadotte in Jeruzalem.
14 december » Oprichting van de Poolse voetbalclub Górnik Zabrze.
19 december » Begin van de tweede Nederlandse politionele actie in Indonesië.
Dag van overlijden 26 augustus 1968
De temperatuur op 26 augustus 1968 lag tussen 15,4 °C en 25,5 °C en was gemiddeld 20,4 °C. Er was 9,5 uur zonneschijn (68%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
30 maart » In Amsterdam wordt het 'kosmisch ontspanningscentrum' Paradiso geopend.
1 juli » Oprichting van profvoetbalclub Fortuna Sittard na een fusie tussen Fortuna '54 en RKSV Sittardia.
25 juli » Paus Paulus VI veroordeelt in zijn encycliek Humanae Vitae alle mechanische en chemische middelen tot geboortebeperking. Deze paus heeft hierna nooit meer een encycliek geschreven.
20 augustus » In Tsjechoslowakije komt met de inval van troepen van USSR en Warschaupact abrupt een einde aan de door Alexander Dubček aangestuurde Praagse Lente.
21 augustus » Inval in Tsjecho-Slowakije door de Sovjet-Unie.
21 december » De Apollo 8 wordt gelanceerd, het eerste bemande ruimtevaartuig dat rond de maan zal cirkelen.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I619879.php : benaderd 15 oktober 2026), "Cornelia Johanna Arnolda Rozen (1924-1968)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.