Stamboom Eijsermans » Maertie Wouters Doene (± 1665-> 1698)

Persoonlijke gegevens Maertie Wouters Doene 

  • Zij is geboren rond 1665 in Rotterdam.
  • Zij is overleden na 1698 in Rotterdam.
  • Een kind van Wouter Jooste Doene
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 17 januari 2011.

Gezin van Maertie Wouters Doene

Zij is getrouwd met Claas Claesse de Beer.

Ze zijn in de kerk getrouwd op 8 augustus 1688 te Rotterdam.


Kind(eren):

  1. Lijna de Beer  1698-1754 


Notities over Maertie Wouters Doene

Blijkbaar is trouwen op 'mooie data' van alle tijden, want Claas en Maertie, beide wonend in de Schildersteeg, wachten tot de fraaie datum 8 - 8 - 1688 (en 16 is ook tweemaal 8) om te trouwen. Ze trouwen overigens gereformeerd.

Opvallend is dat er meerdere Doene's wonen in de omgeving van Rotterdam, die vaak de achternaam VERSCHOOR dragen. Deze naam komen we elders in de stamboom De Weert-Hartog ook tegen.

De naam Doene wordt in de Rotterdamse archieven soms aangegeven als een afgeleide van de naam DOENANDUS.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Maertie Wouters Doene?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Maertie Wouters Doene

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Maertie Wouters Doene

Wouter Jooste Doene
± 1640-> 1701

Maertie Wouters Doene
± 1665-> 1698

1688

Claas Claesse de Beer
± 1665-> 1698

Lijna de Beer
1698-1754

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • Stadhouder Prins Willem III (Huis van Oranje) was van 1672 tot 1702 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1688: Bron: Wikipedia
    • 4 augustus » Keizer Leopold I verheft de graven George August Samuel van Nassau-Idstein en Walraad van Nassau-Usingen tot Rijksvorst.
    • 5 november » Stadhouder Willem III landt in het Engelse Brixham, waarmee de 'Glorious Revolution' begint en Willem koning van Engeland wordt.
    • 26 november » Lodewijk XIV verklaart de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden de oorlog.

Over de familienaam Doene

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Doene.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Doene.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Doene (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I612253.php : benaderd 16 februari 2026), "Maertie Wouters Doene (± 1665-> 1698)".