Stamboom Eijsermans » Petronella Hessels (± 1760-????)

Persoonlijke gegevens Petronella Hessels 

  • Zij is geboren rond 1760.
  • Zij is overleden.
  • Zij is begraven op 10 april 1805 in Moergestel.
    Begraafakte Petronella Hessels 10-04-1805 Moergestel

    GemeenteMoergestel
    Brontypeboek
    Archiefnummer866
    ArchiefnaamDoop-, trouw- en begraafboeken Moergestel 1616-1810
    Deelnummer9
    Bronnaamregisters van begravenen
    RegisternaamInv.nr. 09 - Moergestel - register van begravenen 1746-1807 (nederduits-gereformeerde gemeente)
    Periode register1746-1807
    Pagina128
    PlaatsMoergestel
    Datum10-04-1805

    OverledenePetronella Hessels

    RelatieCornelis Bierkens

    Vader

    Moeder
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 december 2015.

Gezin van Petronella Hessels

Zij is getrouwd met Cornelis Bierkens.

Zij zijn getrouwd op 9 november 1783 te Moergestel.

Trouwakte Cornelis Bierkens Moergestel

GemeenteMoergestel
Brontypeboek
Archiefnummer866
ArchiefnaamDoop-, trouw- en begraafboeken Moergestel 1626-1810
Deelnummer3
Bronnaamdoop- en trouwboek
RegisternaamInv.nr. 03 - Moergestel - doopboek 1763-1810 en trouwboek 1763-1810 (rooms-katholieke parochie)
Periode register1763-1810
Pagina98
Plaats huwelijk kerkMoergestel
Datum huwelijk kerk1783-09-21
Plaats trouw wetMoergestel
Datum trouw wet1783-10-25
Plaats trouw wetMoergestel
Datum trouw wet1783-11-09

BruidegomCornelis Bierkens

BruidPetronella Cornelis Hessels

Eerdere vrouw

Eerdere man

Kind(eren):

  1. Cornelis Bierkens  ± 1784-????
  2. Adriaan Bierkens  ± 1787-???? 
  3. Johannes Bierkens  ± 1791-???? 
  4. Peter Bierkens  1793-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Petronella Hessels?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Petronella Hessels

Petronella Hessels
± 1760-????

1783
Cornelis Bierkens
± 1784-????
Adriaan Bierkens
± 1787-????
Johannes Bierkens
± 1791-????

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 9 november 1783 lag rond de 3,0 °C. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1783: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Het Verenigd Koninkrijk kondigt aan de vijandelijkheden tegen de Verenigde Staten te staken, eind van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 4 juni » De gebroeders Montgolfier geven in Annonay de eerste openbare demonstratie van de heteluchtballon.
    • 26 juli » Het eerste exercitiegenootschap De Vrijheid te Dordrecht opgericht. De Patriotten wilden de oude vrijheid heroveren op de Oranjes.
    • 3 september » De Vrede van Parijs wordt getekend, dit betekent het einde van de Amerikaanse Onafhankelijkheidsoorlog.
    • 19 september » De luchtballon wordt uitgevonden.
    • 23 september » Oprichting van het rooms-katholieke apostolisch vicariaat Zweden.
  • De temperatuur op 10 april 1805 lag rond de 8,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1805: Bron: Wikipedia
    • 1 februari » Op de stadsgracht te Leeuwarden heeft een wedstrijd plaats voor vrouwspersoonen. Er verschijnen 130 schaatsrijdsters aan de start, terwijl er op de stadswallen 10.000 toeschouwers staan. De eerste prijs is een gouden oorijzer ter waarde van 105 gulden en Trijntje Pieters van Poppingawier mag zich na afloop met het oorijzer tooien.
    • 4 februari » In Parijs vindt de eerste huisnummering in de geschiedenis plaats.
    • 4 maart » Thomas Jefferson wordt beëdigd voor een tweede termijn als 3de president van de Verenigde Staten.
    • 26 mei » In de kathedraal van Milaan wordt Napoleon Bonaparte tot koning van Italië gekroond.
    • 13 november » Het leger van Napoleon neemt Wenen in.
    • 26 november » Het Pontcysyllte-aquaduct werd in gebruik genomen in Wales.

Over de familienaam Hessels

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Hessels.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Hessels.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hessels (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I60909.php : benaderd 26 december 2025), "Petronella Hessels (± 1760-????)".