Stamboom Eijsermans » Johannes van Dommelen (1857-1942)

Persoonlijke gegevens Johannes van Dommelen 

  • Hij is geboren op 10 juni 1857 in Hilvarenbeek.
  • Hij is overleden op 12 december 1942 in Hilvarenbeek, hij was toen 85 jaar oud.
    Overlijdensregister 1942

    Bron: burgerlijke standregister
    Soort registratie: overlijdensakte
    Datum: 12-12-1942

    Bijzonderheden:
    Eerder weduwnaar van Anna Maria van Spaandonk

    Overledene
    Johannes van Dommelen 85 jaar overleden op 12-12-1942 te Tilburg
    Vader
    Jacobus van Dommelen
    Moeder
    Hendriena Schellekens

    Relaties

    Elisabeth Maria Anna Sleddens

    Meer
    Bronvermelding
    Overlijdensregister 1942, archiefnummer 16, inventarisnummer , aktenummer 922
    Gemeente: Tilburg
    Periode: 1942
    ------------------------------
    Bidprentjes - Letter D

    Bron: bidprentjesverzameling
    Soort registratie: bidprentje
    Datum: 12-12-1942

    Bijzonderheden:
    foto op bidprentje
    2 X in bestand (2 relaties)
    Overledene
    Johannes van Dommelen geboren op 10-06-1857 te Hilvarenbeek overleden op 12-12-1942 te Tilburg
    Andere geregistreerden

    Elisabeth Maria Anna Sleddens

    Meer
    Bronvermelding
    Bidprentjes - Letter D, archiefnummer 410, inventarisnummer
    Gemeente: Niet van toepassing
    Periode: 1763-2014
  • Een kind van Jacobus van Dommelen en Hendrina Schellekens
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 21 augustus 2015.

Gezin van Johannes van Dommelen

(1) Hij is getrouwd met Elisabeth Maria Anna Sleddens.

Zij zijn getrouwd


(2) Hij is getrouwd met Anna Maria van Spaandonk.

Zij zijn getrouwd op 9 februari 1887 te Tilburg, hij was toen 29 jaar oud.

Huwelijksregister 1887

Bron: burgerlijke standregister
Soort registratie: huwelijksakte
Datum: 09-02-1887

Vader van bruidegom
Jacobus van Dommelen
Moeder van bruidegom
Hendriena Schellekens
Bruidegom
Johannes van Dommelen 29 jaar geboren te Hilvarenbeek
Bruid
Anna Maria van Spaandonk 46 jaar geboren te Tilburg
Vader van bruid
Cornelis van Spaandonk
Moeder van bruid
Petronella Haazen

Meer
Bronvermelding
Huwelijksregister 1887, archiefnummer 16, inventarisnummer , aktenummer 15
Gemeente: Tilburg
Periode: 1887

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes van Dommelen?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johannes van Dommelen

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes van Dommelen

Maria Noijens
1787-1865

Johannes van Dommelen
1857-1942

(1) 
(2) 1887

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 juni 1857 lag rond de 17,8 °C. De winddruk was 3 kgf/m2 en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. De relatieve luchtvochtigheid was 58%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 juli 1856 tot 18 maart 1858 was er in Nederland het kabinet Van der Brugghen met als eerste minister Mr. J.L.L. van der Brugghen (protestant).
  • In het jaar 1857: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk verklaren de oorlog aan China (Tweede Opiumoorlog).
    • 4 maart » James Buchanan wordt beëdigd als 15e president van de Verenigde Staten
    • 23 maart » New York beleeft de wereldprimeur van de personenlift met valbeveiliging.
    • 11 mei » Indiase rebellen veroveren Delhi op de Britten
    • 26 juni » Officiële opening van het station Essen (België).
    • 30 november » Ignacio Comonfort treedt af als president van Mexico.
  • De temperatuur op 9 februari 1887 lag rond de -3,7 °C. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 78 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 89%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 26 januari » Slag bij Dogali: Abessinië verslaat de Italianen.
    • 28 januari » In een sneeuwstorm in Montana worden de grootste sneeuwvlokken ooit gemeten (38 bij 20 centimeter).
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 3 juni » Oprichting van de Argentijnse gymnastiek- en schermclub Club de Gimnasia y Esgrima de La Plata.
    • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
    • 4 december » Oprichting van de Zweedse voetbalclub Örgryte IS.
  • De temperatuur op 12 december 1942 lag tussen 3,9 °C en 9,3 °C en was gemiddeld 7,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was -0,1 uur zonneschijn (0%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Het Nederlandse handbal, sinds 1926 opererend onder de vleugels van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, komt op eigen benen te staan met de oprichting van het Nederlands Handbal Verbond (NHV).
    • 27 januari » Laagste minimumtemperatuur in Nederland ooit gemeten (-27,4 °C), te Winterswijk.
    • 27 februari » De Slag in de Javazee vond plaats waarbij de schout-bij-nacht Karel Doorman op 28 februari 1942 om het leven kwam.
    • 17 maart » In het vernietigingskamp Bełżec worden de eerste Joden systematisch vergast.
    • 5 april » Japanse strijdkrachten voeren een bombardement op Colombo en de marinebasis daar uit, maar de geallieerde schepen hadden al op 30 maart de haven verlaten.
    • 9 augustus » Zeeslag bij het eiland Savo: De Amerikaanse marine lijdt zware verliezen tegen Japan.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1933 » Theodore Moses Tobani (78), Duits-Amerikaans componist, dirigent en violist
  • 1939 » Douglas Fairbanks (56), Amerikaans acteur
  • 1941 » Cesar Basa (26), Filipijns gevechtspiloot
  • 1944 » Regina Jonas (42), Duits rabbijn, eerste vrouwelijke rabbijn in de geschiedenis
  • 1947 » Jan Gratama (70), Nederlands architect, schilder, tekenaar en redacteur, tevens wethouder van Amsterdam tijdens de Tweede Wereldoorlog
  • 1958 » Milutin Milanković (79), Servisch wiskundige

Over de familienaam Van Dommelen


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I609034.php : benaderd 26 december 2025), "Johannes van Dommelen (1857-1942)".