Stamboom Eijsermans » Jan Cornelis Hesselmans (1866-1941)

Persoonlijke gegevens Jan Cornelis Hesselmans 

  • Hij is geboren op 28 januari 1866 in Hilvarenbeek.
    Geboorteakte Jan Cornelis Hesselmans Hilvarenbeek
    Gemeente Hilvarenbeek
    Brontype boek
    Archiefnummer 908
    Deelnummer 7
    Registernaam Geboorteregister 1866
    Periode register 1866
    Aktenummer 3

    Kind Jan Cornelis Hesselmans
    Geboorteplaats Hilvarenbeek
    Geboortedatum 28-01-1866
    Geslacht m

    Vader Adriaan Hesselmans

    Moeder Geertruida Prinsen
  • Hij is overleden op 3 december 1941 in Berkel-Enschot, hij was toen 75 jaar oud.
    Overlijdensakte Jan Cornelis Hesselmans Berkel-Enschot
    Gemeente Berkel-Enschot
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1941
    Code BKE_O_1941
    Periode register 1941
    Aktenummer 25

    Overledene Jan Cornelis Hesselmans
    Geboorteplaats Hilvarenbeek
    Plaats overlijden Berkel-Enschot
    Datum overlijden 03-12-1941
    Geslacht m
    Leeftijd 75 jaar

    Relatie Adriana Elissen

    Vader Adriaan Hesselmans

    Moeder Geertruda Prinsen
  • Een kind van Adriaan Hesselmans en Geertruda Prinsen
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 24 november 2011.

Gezin van Jan Cornelis Hesselmans

Hij is getrouwd met Arianna Elissen.

Zij zijn getrouwd op 8 mei 1906 te Berkel-Enschot, hij was toen 40 jaar oud.

Huwelijksakte Jan Cornelis Hesselmans 08-05-1906 Berkel-Enschot
Gemeente Berkel-Enschot
Brontype boek
Registernaam Huwelijksregister 1906
Code BKE_H_1906
Periode register 1906
Aktenummer 7
Plaats Berkel-Enschot
Datum 08-05-1906

Bruidegom Jan Cornelis Hesselmans
Geboorteplaats Hilvarenbeek
Leeftijd 40 jaar

Bruid Arianna Elissen
Geboorteplaats Berkel-Enschot
Leeftijd 40 jaar

Vader bruidegom Adriaan Hesselmans

Moeder bruidegom Geertruda Prinsen

Vader bruid Laurentius Elissen

Moeder bruid Johanna van de Pas

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Jan Cornelis Hesselmans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Jan Cornelis Hesselmans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Jan Cornelis Hesselmans

Peter Prinsen
± 1800-1870
Maria Damen
1799-1877

Jan Cornelis Hesselmans
1866-1941

1906

Arianna Elissen
± 1866-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 28 januari 1866 lag rond de 5,1 °C. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 31 maart » De Spaanse marine bombardeert de haven van Valparaíso in Chili.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 1 augustus » België tekent als negende Westers land een Vriendschaps- en handelsverdrag met het Japanse shogunaat.
    • 31 oktober » Première van Jacques Offenbachs 'Pariser Leben'.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 8 mei 1906 lag tussen 11,3 °C en 24,4 °C en was gemiddeld 18,2 °C. Er was 12,1 uur zonneschijn (79%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • In het jaar 1906: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
    • 1 januari » Het Nederlands Verbond van Vakverenigingen (NVV) wordt opgericht. Henri Polak wordt voorzitter.
    • 7 april » Uitbarsting van de Vesuvius.
    • 18 april » De Gereformeerde Bond wordt binnen de Nederlandse Hervormde Kerk opgericht.
    • 18 juni » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalbond onder de naam Liga Paraguaya de Fútbol.
    • 4 juli » Goedkeuring van de Priestercongregatie van het Heilig Hart van Jezus door paus Pius X.
    • 22 november » In Bilthoven wordt de Stichtse Cricket en Hockey Club (SCHC) opgericht.
  • De temperatuur op 3 december 1941 lag tussen -2,1 °C en 7,6 °C en was gemiddeld 4,4 °C. Er was 0,1 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 3 september 1940 tot 27 juli 1941 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy I met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1941: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 8,9 miljoen inwoners.
    • 21 januari » De Britten vallen Tobroek in Libië aan.
    • 3 februari » De nazi's brengen Pierre Laval weer aan de macht in Vichy-Frankrijk.
    • 4 maart » Het Argentijns voetbalelftal wint voor de zesde keer de Copa América door in de slotwedstrijd met 1-0 te winnen van Chili.
    • 9 maart » De Duitse bezetters ontbinden alle Nederlandse omroepen; de Rijksradio Omroep, ook wel de Nederlandsche Omroep genoemd, kwam ervoor in de plaats.
    • 6 mei » Vjatsjeslav Molotov wordt als voorzitter van de Raad van Volkscommissarissen (premier) van de Sovjet-Unie vervangen door Jozef Stalin.
    • 1 juni » Farhud - Pogrom in Bagdad, gericht tegen de Joden.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Hesselmans


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I60663.php : benaderd 26 december 2025), "Jan Cornelis Hesselmans (1866-1941)".