De temperatuur op 28 mei 1913 lag tussen 12,8 °C en 19,6 °C en was gemiddeld 15,7 °C. Er was 5,9 uur zonneschijn (36%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
14 mei » In Haarlem wordt het Frans Hals Museum geopend.
23 augustus » In Kopenhagen wordt het beeld van de kleine zeemeermin onthuld, gemaakt door de beeldhouwer Edward Eriksen (1876-1959).
28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
12 december » De Mona Lisa wordt teruggevonden in Florence, twee jaar nadat het doek uit het Louvre was gestolen.
24 december » Groot spoorwegongeval bij Hooghalen.
Doopdag 30 mei 1913
De temperatuur op 30 mei 1913 lag tussen 14,5 °C en 27,3 °C en was gemiddeld 20,1 °C. Er was 10,6 mm neerslag. Er was 8,3 uur zonneschijn (51%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
18 maart » Koning George I van Griekenland wordt vermoord.
10 april » Oprichting van de Bulgaarse voetbalclub Slavia Sofia.
28 augustus » Koningin Wilhelmina opent het Vredespaleis in Den Haag.
4 september » Huwelijk van ex-koning Emanuel II van Portugal en prinses Augusta Victoria van Hohenzollern-Sigmaringen in Sigmaringen.
9 september » Tijdens onweer komt een zeppelin in de Noordzee terecht, 14 bemanningsleden komen om. Dit is het eerste dodelijke ongeval met een zeppelin.
16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
Dag van overlijden 30 juni 2001
De temperatuur op 30 juni 2001 lag tussen 16,0 °C en 23,3 °C en was gemiddeld 19,4 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 5,4 uur zonneschijn (32%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
3 mei » Imam Khalil El Moumni zegt in het tv-programma NOVA dat homoseksualiteit een ziekte is die de maatschappij schade toebrengt.
19 juni » Begin van de Nederlandstalige Wikipedia.
24 augustus » Atleet Gert-Jan Liefers verbetert in Brussel het ruim vijf jaar oude Nederlands record van Marko Koers op de 1500 meter (3.33,05) met een tijd van 3.32,89.
10 september » KPN-topman Paul Smits stapt op. De schuldenlast bij KPN is 24 miljard euro. Hij wordt opgevolgd door Ad Scheepbouwer.
13 oktober » Oprichting van de Vlaamse partij N-VA.
15 oktober » Jennifer Capriati lost Martina Hingis na 73 weken af als de nummer één op de wereldranglijst der proftennissters; de Amerikaanse moet die positie na drie weken alweer afstaan aan haar landgenote Lindsay Davenport.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I591231.php : benaderd 18 oktober 2026), "Mathildis Josephine Verhaert (1913-2001)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.