Stamboom Eijsermans » Joanna de Kort (± 1756-????)

Persoonlijke gegevens Joanna de Kort 

  • Zij is geboren rond 1756.
  • Zij is overleden.
  • Zij is begraven op 24 november 1795 in Hilvarenbeek.
    Begraafakte Johanna Josep (huisvrouw) de Cort 24-11-1795 Hilvarenbeek
    Gemeente Hilvarenbeek
    Brontype boek
    Archiefnummer 454
    Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken van Hilvarenbeek 1587-1810
    Deelnummer 13
    Bronnaam register van ontvangst van verschuldigde kerkerecht voor begraven
    Registernaam Inv.nr. 13 - Hilvarenbeek, Diessen en Riel - register van ontvangst van verschuldigd kerkerecht voor begraven 1784-1805 (Nederduits gereformeerde gemeente)
    Periode register 1784-1805
    Plaats Hilvarenbeek
    Datum 24-11-1795

    Overledene Johanna Josep (huisvrouw) de Cort

    Relatie Adriaan van Wijk

    Vader

    Moeder
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 31 oktober 2014.

Gezin van Joanna de Kort

Zij is getrouwd met Adrianus van Wijk.

Zij zijn getrouwd op 2 december 1781 te Hilvarenbeek.

Trouwakte Adriaan Servaas van Wijk Hilvarenbeek
Gemeente Hilvarenbeek
Brontype boek
Archiefnummer 454
Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken van Hilvarenbeek 1587-1839
Deelnummer 16
Bronnaam trouwboek
Registernaam Inv.nr. 16 - Hilvarenbeek, Diessen, Riel en Westelbeers - trouwboek 1740-1787 (schepenbank)
Code HVB_DTB_016
Periode register 1740-1787
Pagina 257v
Plaats trouw wet Hilvarenbeek
Datum trouw wet 1781-11-16
Plaats trouw wet Hilvarenbeek
Datum trouw wet 1781-12-02

Bruidegom Adriaan Servaas van Wijk

Bruid Johanna Joost de Cort

Eerdere vrouw

Eerdere man

Kind(eren):

  1. Anna Maria van Wijk  1782-1860 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joanna de Kort?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Joanna de Kort

Joanna de Kort
± 1756-????

1781

Adrianus van Wijk
± 1750-????


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 2 december 1781 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost ten zuiden. Typering van het weer: geheel betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1781: Bron: Wikipedia
    • 6 januari » Op de Royal Square in Saint Helier op het Kanaaleiland Jersey verslaan de Engelsen de Fransen in de Slag om Jersey. Zowel de Britse aanvoerder majoor Peirson als de Franse aanvoerder baron De Rullecourt komen om het leven.
    • 13 maart » Astronoom William Herschel ontdekt de planeet Uranus.
    • 5 augustus » De Slag bij de Doggersbank, een zeeslag tussen Nederland en het Verenigd Koninkrijk tijdens de Vierde Engels-Nederlandse Oorlog. De slag eindigt feitelijk onbeslist.
    • 4 september » Los Angeles wordt gesticht.
  • De temperatuur op 24 november 1795 lag rond de 7,0 °C. Er was 110 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1795: Bron: Wikipedia
    • 19 januari » De Bataafse Republiek uitgeroepen.
    • 6 maart » Afschaffing galgenvelden en galgenbergen in Holland.
    • 7 augustus » Nederland verliest Kaap de Goede Hoop aan de Engelsen in de Slag om Muizenberg.
    • 24 oktober » Polen wordt verdeeld tussen Oostenrijk, Pruisen en Rusland tijdens de Poolse Delingen.
    • 13 december » Een meteoriet treft Wold Newton in het Engelse Yorkshire. Later zal de sciencefictionschrijver Philip José Farmer deze gebeurtenis gebruiken als basis voor zijn Wold Newton family-verhalen.

Over de familienaam De Kort

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam De Kort.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over De Kort.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Kort (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I586770.php : benaderd 27 december 2025), "Joanna de Kort (± 1756-????)".