De temperatuur op 18 april 1905 lag tussen 0,7 °C en 8,2 °C en was gemiddeld 4,0 °C. Er was 0,5 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
24 februari » In Zwitserland wordt de Simplontunnel voltooid.
10 maart » Chelsea FC wordt opgericht door Gus Mears.
14 maart » Raymond Aron, Frans socioloog, politiek filosoof en journalist († 1983)
14 oktober » De Fédération Aéronautique Internationale (FAI), de internationale organisatie voor lucht- en ruimtevaart, wordt opgericht.
20 oktober » Oprichting van de Turkse voetbalclub Galatasaray SK.
21 november » Albert Einstein publiceert zijn massa-energierelatie E=mc² in de Annalen der Physik.
Trouwdag 9 mei 1928
De temperatuur op 9 mei 1928 lag tussen 0,7 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 5,4 °C. Er was 1,5 mm neerslag. Er was 10,3 uur zonneschijn (67%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
19 februari » Canada verslaat Zwitserland met 13-0 in de finaleronde van het olympisch ijshockeytoernooi in St. Moritz, en prolongeert de olympische én de wereldtitel.
11 maart » Voor de eerste maal kan op de radio, dankzij de AVRO, worden geluisterd naar het verslag van een voetbalwedstrijd, Nederland-België. De verslaggever in het Olympisch Stadion in Amsterdam is Han Hollander.
15 mei » Mickey Mouse heeft zijn eerste optreden in de tekenfilm Plane Crazy.
25 juni » Oprichting van de Kroatische voetbalclub NK Inter Zaprešić onder de naam NK Sava.
25 augustus » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalclub Club Atlético Batacazo, de voorloper van Deportivo Maldonado.
19 september » Steamboat Willie van Walt Disney, de eerste tekenfilm met geluid, wordt vertoond met daarin voor het eerst Mickey Mouse.
Dag van overlijden 20 augustus 1984
De temperatuur op 20 augustus 1984 lag tussen 13,1 °C en 28,8 °C en was gemiddeld 20,9 °C. Er was 11,5 uur zonneschijn (80%). De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
5 januari » Tijdens een sportgala in Ahoy' Rotterdam kiest de vaderlandse sportpers zwemster Conny van Bentum en atleet Rob Druppers tot respectievelijk sportvrouw en sportman van het jaar 1983. Sportploeg werd de Nederlandse vrouwenhockeyploeg vanwege de wereldtitel behaald in Kuala Lumpur.
24 januari » De eerste Apple Macintosh is te koop.
1 april » Het Faeröerse televisiestation Sjónvarp Føroya zendt voor het eerst uit, waarmee deze eilandengroep het laatste gebied in Europa is dat een eigen publieke televisie-omroep krijgt.
7 april » Het Landelijk Aktie Komitee Scholieren wordt opgericht.
3 juni » Een Brits vliegtuig stort neer tijdens een luchtvaartshow bij Aschaffenburg in Beieren. De schietstoel, waarmee de piloot zich redt, slaat neer in het publiek en doodt een 40-jarige man.
14 november » Opnieuw tegenslag voor het Nederlands voetbalelftal, want ook het tweede duel in de WK-kwalificatiereeks gaat verloren. In Wenen wint Oostenrijk door een late eigen treffer van Michel Valke.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I585325.php : benaderd 9 oktober 2026), "Adriana Johanna Maria "Sjaan" Engel (1905-1984)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.