Stamboom Eijsermans » Theodorus Schoonis (1852-1899)

Persoonlijke gegevens Theodorus Schoonis 

  • Hij is geboren op 15 mei 1852 in Moergestel.
    Geboorteakte Theodorus Schoonis Moergestel
    Gemeente Moergestel
    Brontype boek
    Archiefnummer 913
    Deelnummer 8
    Registernaam Geboorteregister 1852
    Periode register 1852
    Aktenummer 14

    Kind Theodorus Schoonis
    Geboorteplaats Moergestel
    Geboortedatum 15-05-1852
    Geslacht m

    Vader Jacobus Schoonis

    Moeder Gerdina Janssens
  • Hij is overleden op 21 oktober 1899 in Moergestel, hij was toen 47 jaar oud.
    Overlijdensakte Theodorus Schoonis Moergestel
    Gemeente Moergestel
    Brontype boek
    Archiefnummer 913
    Deelnummer 34
    Registernaam Overlijdensregister 1899
    Periode register 1899
    Aktenummer 35

    Overledene Theodorus Schoonis
    Geboorteplaats Moergestel
    Plaats overlijden Moergestel
    Datum overlijden 21-10-1899
    Geslacht m
    Leeftijd 47 jaar

    Relatie

    Vader Jacobus Schoonis

    Moeder Gerdina Janssens
  • Een kind van Jacobus Schoonis en Gerardina Jansens
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 10 juli 2014.

Gezin van Theodorus Schoonis

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Theodorus Schoonis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Theodorus Schoonis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Theodorus Schoonis

Hendrik Schoonis
± 1769-1830
Adriaan Janssens
± 1795-1868

Theodorus Schoonis
1852-1899


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 mei 1852 lag rond de 14,3 °C. De relatieve luchtvochtigheid was 67%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1852: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 1 januari » In Nederland wordt de postzegel ingevoerd. (Zie ook: Eerste postzegelemissie Nederland)
    • 14 januari » De Franse grondwet van 1852 wordt afgekondigd.
    • 21 februari » Oprichting van de Vereeniging ten behoeve der Arbeidersklasse te Amsterdam, de eerste woningbouwvereniging van Nederland
    • 9 april » Eedaflegging van de latere koning Leopold II in de Belgische Senaat.
    • 1 juli » Het Haarlemmermeer valt droog.
    • 2 december » Napoleon III wordt keizer van Frankrijk.
  • De temperatuur op 21 oktober 1899 lag rond de 3,3 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 97%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1897 tot 1 augustus 1901 was er in Nederland het kabinet Pierson met als eerste minister Mr. N.G. Pierson (unie-liberaal).
  • In het jaar 1899: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 februari » De Duitse voetbalclub Werder Bremen wordt opgericht.
    • 12 februari » Ondertekening van het Duits-Spaans Verdrag, waarbij de Carolinen en de Noordelijke Marianen door Spanje worden verkocht aan Duitsland.
    • 27 maart » Guglielmo Marconi brengt een draadloze radioverbinding tot stand over het Kanaal
    • 10 augustus » De Amerikaanse baanwielrenner Marshall Walter Taylor wordt als eerste zwarte wereldkampioen sprint.
    • 21 september » Oprichting van de Duitse voetbalclub SV Stuttgarter Kickers.
    • 4 december » In Madison Square Garden in New York wordt de eerste officiële zesdaagse-wielerwedstrijd verreden


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Schoonis

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Schoonis.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Schoonis.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Schoonis (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I578445.php : benaderd 26 december 2025), "Theodorus Schoonis (1852-1899)".