Stamboom Eijsermans » Simon Petrus van Heeswijk (1825-1903)

Persoonlijke gegevens Simon Petrus van Heeswijk 

  • Hij is geboren op 27 juni 1825 in Oirschot.
  • Hij is overleden op 27 februari 1903 in Goirle, hij was toen 77 jaar oud.
    Bron Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum
    Algemeen Toegangnr: 550
    Inventarisnr: 1294
    Gemeente: Goirle
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 5
    Overledene Simon Petrus van Heeswijk
    Overlijdensdatum: 27-02-1903
    Vader Adriaan van Heeswijk
    Moeder Johanna Maria van Liempt
    Partner Dorothea van Gorp
    Relatie: echtgenoot van
    Nadere informatie Eerder weduwnaar van Dingena Verhagen.
  • Een kind van Adriaan van Heeswijk en Johanna Maria van Liempt
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 januari 2011.

Gezin van Simon Petrus van Heeswijk

(1) Hij is getrouwd met Dingena Verhagen.

Zij zijn getrouwd op 7 mei 1859 te Goirle, hij was toen 33 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum
Algemeen Toegangnr: 50.068
Inventarisnr: 3135
Gemeente: Goirle
Soort akte: huwelijk
Aktenummer: 11
Datum: 07-05-1859
Bruidegom Simon Petrus van Heeswijk
Geboortedatum: 27-06-1825
Geboorteplaats: Oirschot
Bruid Dingena Verhagen
Geboortedatum: 10-12-1833
Geboorteplaats: Goirle
Vader bruidegom Adriaan van Heeswijk
Moeder bruidegom Johanna Maria van Liempt
Vader bruid Stephanus Verhagen
Moeder bruid Godefrida Vermunst

Kind(eren):

  1. Johannes van Heeswijk  1861-1917 
  2. N.N. van Heeswijk  1864-1864
  3. N.N. van Heeswijk  1870-1870


(2) Hij is getrouwd met Dorothea van Gorp.

Zij zijn getrouwd op 16 januari 1877 te Goirle, hij was toen 51 jaar oud.

Bron Burgerlijke stand - Huwelijk
Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum
Algemeen Toegangnr: 50.068
Inventarisnr: 3137
Gemeente: Goirle
Soort akte: huwelijk
Aktenummer: 2
Datum: 16-01-1877
Bruidegom Simon Petrus van Heeswijk
Geboortedatum: 26-06-1825
Geboorteplaats: Oirschot
Bruid Dorothea van Gorp
Geboortedatum: 15-09-1840
Geboorteplaats: Hooge en Lage Mierde en Hulsel
Vader bruidegom Adriaan van Heeswijk
Moeder bruidegom Johanna Maria van Liempt
Vader bruid Christiaan van Gorp
Moeder bruid Cornelia Dirkx
Nadere informatie Akte bevat meer informatie.

Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Simon Petrus van Heeswijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Simon Petrus van Heeswijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Simon Petrus van Heeswijk


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 27 juni 1825 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1825: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » John Quincy Adams wordt beëdigd als 6e president van de Verenigde Staten
    • 21 maart » Paus Leo XII creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse monnik Mauro Alberto Cappellari.
    • 25 augustus » Uruguay verklaart zich onafhankelijk van Spanje.
    • 27 september » In Engeland rijdt de eerste passagierstrein, bestaande uit één wagon met passagiers, getrokken door een locomotief. George Stephenson is de machinist.
    • 27 september » Voor het eerst trekt een stoomlocomotief (de Locomotion No.1, bestuurd door George Stephenson) een passagierstrein vooruit.
  • De temperatuur op 16 januari 1877 lag rond de 4,0 °C. De winddruk was 8 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 augustus 1874 tot 3 november 1877 was er in Nederland het kabinet Heemskerk - Van Lijnden van Sandenburg met als eerste ministers Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief) en Mr. C.Th. baron Van Lijnden van Sandenburg (AR).
  • Van 3 november 1877 tot 20 augustus 1879 was er in Nederland het kabinet Kappeijne van de Coppello met als eerste minister Mr. J. Kappeijne van de Coppello (liberaal).
  • In het jaar 1877: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,0 miljoen inwoners.
    • 13 juni » Lodewijk IV van Hessen-Darmstadt volgt zijn overleden oom Lodewijk III van Hessen-Darmstadt op als groothertog van Hessen.
    • 11 augustus » Asaph Hall ontdekt twee manen van Mars, Phobos en Deimos.
    • 15 augustus » In hun uitvindersvete behaalt Edison toch nog een kleine overwinning op Bell: door Edisons toedoen op deze dag zeggen we tegenwoordig "hallo" als begroeting aan de telefoon en niet "ahoy" (Bells keuze).
    • 16 november » Paus Pius IX roept de Heilige Franciscus van Sales (1567-1622) uit tot kerkleraar.
    • 21 november » Thomas Edison vindt de fonograaf uit.
    • 29 november » Thomas Edison demonstreert voor het eerst zijn fonograaf.
  • De temperatuur op 27 februari 1903 lag tussen 2,7 °C en 11,3 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • In het jaar 1903: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,3 miljoen inwoners.
    • 14 januari » In Amsterdam breekt een spoorwegstaking uit.
    • 23 februari » Cuba verhuurt Guantanamo Bay "voor de eeuwigheid" aan de Verenigde Staten.
    • 15 maart » De eerste Turkse voetbalclub, Beşiktaş JK, wordt opgericht.
    • 16 juni » Henry Ford richt de Ford Motor Company op in Detroit.
    • 1 november » Het eerste nummer van het autotijdschrift de Auto verschijnt. Het is het officiële orgaan van de Nederlandsche Automobiel Club, die in 1913 de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club (KNAC) zou worden.
    • 18 november » De Verenigde Staten en Panama tekenen het Hay-Bunau Varilla Verdrag, dat de Verenigde Staten exclusieve rechten geeft over de Panamakanaalzone.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Heeswijk


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I57184.php : benaderd 27 december 2025), "Simon Petrus van Heeswijk (1825-1903)".