Stamboom Eijsermans » Henrica van Heeswijk (1893-1942)

Persoonlijke gegevens Henrica van Heeswijk 

  • Zij is geboren op 10 april 1893 in Tilburg.
    Geboorteakte Henrica van Heeswijk Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Geboorteregister 1893
    Code TLB_G_1893
    Periode register 1893
    Aktenummer 359

    Kind Henrica van Heeswijk
    Geboorteplaats Tilburg
    Geboortedatum 10-04-1893
    Geslacht v

    Vader Cornelis van Heeswijk

    Moeder Petronella van den Broek
  • Zij is overleden op 17 april 1942 in Tilburg, zij was toen 49 jaar oud.
    Overlijdensakte Henrica van Heeswijk Tilburg
    Gemeente Tilburg
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1942
    Code TLB_O_1942
    Periode register 1942
    Aktenummer 323

    Overledene Henrica van Heeswijk
    Geboorteplaats Tilburg
    Plaats overlijden Tilburg
    Datum overlijden 17-04-1942
    Geslacht v
    Leeftijd 49 jaar

    Relatie Gerardus Adrianus Hermans

    Vader Cornelis van Heeswijk

    Moeder Petronella van den Broek
  • Een kind van Cornelis van Heeswijk en Petronella van den Broek
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 22 januari 2012.

Gezin van Henrica van Heeswijk

Zij is getrouwd met Gerardus Adrianus Hermans.

Zij zijn getrouwd op 2 februari 1916 te Tilburg, zij was toen 22 jaar oud.

Huwelijksakte Gerardus Adrianus Hermans 02-02-1916 Tilburg
Gemeente Tilburg
Brontype boek
Archiefnummer 16
Archiefnaam Ambtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaam huwelijksregisters
Registernaam Huwelijksregister 1916
Code TB_H_1916
Periode register 1916
Aktenummer 48
Plaats Tilburg
Datum 02-02-1916

Bruidegom Gerardus Adrianus Hermans
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 22 jaar

Bruid Henrica van Heeswijk
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 22 jaar

Vader bruidegom Adrianus Franciscus Hermans

Moeder bruidegom Johanna Cornelia van Gerwen

Vader bruid Cornelis van Heeswijk

Moeder bruid Petronella van den Broek

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henrica van Heeswijk?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henrica van Heeswijk

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henrica van Heeswijk


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 10 april 1893 lag rond de 13,2 °C. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 65%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 21 augustus 1891 tot 9 mei 1894 was er in Nederland het kabinet Van Tienhoven met als eerste minister Mr. G. van Tienhoven (unie-liberaal).
  • In het jaar 1893: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 23 februari » In Duitsland wordt octrooi verleend op de revolutionaire dieselmotor van Rudolf Diesel.
    • 4 maart » Grover Cleveland (zelfde als hierboven) wordt beëdigd als 24e president van de Verenigde Staten
    • 10 maart » Ivoorkust wordt een Franse kolonie.
    • 12 juni » Paus Leo XIII creëert vijf nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Mantua Giuseppe Sarto.
    • 19 september » De vrouwen in Nieuw-Zeeland krijgen stemrecht.
    • 23 december » Eerste opvoering van de Duitse opera Hänsel und Gretel.
  • De temperatuur op 2 februari 1916 lag tussen -2,4 °C en 2,5 °C en was gemiddeld 0,9 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 0,3 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
  • In het jaar 1916: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,4 miljoen inwoners.
    • 10 juni » In Arabië breekt de Arabische opstand uit.
    • 20 augustus » Het Amerikaans voetbalelftal speelt de eerste officiële interland uit de geschiedenis. In en tegen Zweden wordt met 3-2 verloren.
    • 28 augustus » Italië verklaart de oorlog aan Duitsland.
    • 12 oktober » Oprichting van de Mexicaanse voetbalclub Club América.
    • 18 november » De slag aan de Somme eindigt.
    • 29 december » Grigori Raspoetin wordt vermoord.
  • De temperatuur op 17 april 1942 lag tussen 6,2 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 12,4 uur zonneschijn (89%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1942: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,0 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Glenn Miller ontvangt de eerste officiële gouden grammofoonplaat voor meer dan een miljoen verkopen.
    • 28 februari » Japanse troepen landen op Java, het laatste Nederlandse bolwerk in Oost-Indië.
    • 7 augustus » De Amerikanen landen op Guadalcanal wat de Slag om Guadalcanal inluidt.
    • 9 augustus » In het bezette Kiev winnen fabrieksarbeiders een voetbalwedstrijd van een Duits team met 5-3, waarna het Oekraïense elftal door de Duitsers gevangen wordt gezet. De wedstrijd zou later de geschiedenis ingaan als de 'Dodenwedstrijd'.
    • 12 november » De Slag om Guadalcanal begint.
    • 7 december » Koningin Wilhelmina richt zich per BBC-radio tot alle delen van het koninkrijk en kondigt voor na de oorlog een rijksconferentie aan over een nieuwe staatkundige structuur voor het Koninkrijk der Nederlanden. Tevens kondigt zij de oprichting aan van de 7 december Brigade, later genoemd de Prinses Irene Brigade. Oprichting Eerste Divisie 7 December.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Heeswijk


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I57139.php : benaderd 18 februari 2026), "Henrica van Heeswijk (1893-1942)".