Stamboom Eijsermans » Johanna Heestermans (1824-1888)

Persoonlijke gegevens Johanna Heestermans 

  • Zij is geboren op 23 augustus 1824 in Goirle.
  • Zij is overleden op 11 juni 1888 in Goirle, zij was toen 63 jaar oud.
    Overlijdensakte Johanna Heestermans Goirle
    Gemeente Goirle
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1888
    Code GLE_O_1888
    Periode register 1888
    Aktenummer 21
    Diversen eerder weduwe van Hendrikus van Rijsewijk

    Overledene Johanna Heestermans
    Geboorteplaats Goirle
    Plaats overlijden Goirle
    Datum overlijden 11-06-1888
    Geslacht v
    Leeftijd 63

    Relatie Henricus Cornelis Sprengers

    Vader Bernardus Heestermans

    Moeder Anna Cornelia Meijnaars
  • Een kind van Bernardus Heestermans en Anna Cornelia Meijnaars
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 11 oktober 2011.

Gezin van Johanna Heestermans

(1) Zij is getrouwd met Hendrikus van Rijsewijk.

Zij zijn getrouwd op 28 juli 1847 te Goirle, zij was toen 22 jaar oud.

BRON: Gemeente Goirle, Brontype boek, Archiefnummer 907, Archiefnaam Burgerlijke stand, Bronnaam register van huwelijken
Registernaam Huwelijksregister 1847, Periode register 1847, Aktenummer 5, Plaats huwelijk Goirle, Datum huwelijk 28-07-1847
Bruidegom Hendrikus van Rijsewijk, Bruidegom leeftijd 30 jaar, Bruidegom plaats geboorte Rucphen, Bruidegom datum geboorte 08-09-1816
Vader bruidegom Mathijs van Rijsewijk, Moeder bruidegom Catharina Konings
Bruid Johanna Heestermans, Bruid leeftijd 22 jaar, Bruid plaats geboorte Goirle, Bruid datum geboorte 23-08-1824
Vader bruid Bernardus Heestermans, Moeder bruid Anna Cornelia Meijnaars
Diversen Eerdere partner bruidegom: Maria Anna Broers.

Kind(eren):



(2) Zij is getrouwd met Henricus Cornelius Sprengers.

Zij zijn getrouwd op 6 september 1851 te Goirle, zij was toen 27 jaar oud.

Bron: Burgerlijke stand - Huwelijk, Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum, Algemeen Toegangnr: 50.068
Inventarisnr: 3135, Gemeente: Goirle, Soort akte: huwelijk, Aktenummer: 6, Datum: 06-09-1851
Bruidegom Henricus Cornelius Sprengers, Geboortedatum: 03-06-1819, Geboorteplaats: Eersel
Bruid Johanna Heestermans, Geboortedatum: 23-08-1824, Geboorteplaats: Goirle
Vader bruidegom Henricus Jacobus Sprengers, Moeder bruidegom Anna Elisabeth de Poorter
Vader bruid Bernardus Heestermans, Moeder bruid Anna Cornelia Meijnaars
Nadere informatie Akte bevat meer informatie.

Kind(eren):

  1. Louiza Sprengers  1854-????
  2. Wilhelmina Sprengers  1859-1927 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Heestermans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Heestermans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Johanna Heestermans


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 23 augustus 1824 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt regen. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1824: Bron: Wikipedia
    • 5 maart » Eerste Birma-oorlog: Het Verenigd Koninkrijk verklaart officieel de oorlog aan Birma.
    • 25 april » De Nederlandse regering besluit de Nederlandsch-Indische Lijnwadenverordening goed te keuren.
    • 7 mei » Ludwig van Beethoven dirigeert, hoewel doof, de eerste uitvoering van zijn Negende Symfonie.
    • 10 oktober » Guadalupe Victoria wordt de eerste president van Mexico.
    • 1 december » Bij verkiezingen in de Verenigde Staten haalt geen van de kandidaten een meerderheid. Het Huis van Afgevaardigden moet een winnaar aanwijzen.
    • 9 december » Peru verslaat Spanje in de Slag van Ayacucho.
  • De temperatuur op 6 september 1851 lag rond de 13,6 °C. Er was 2 mm neerslag. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 76%. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1851: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 23 februari » België - Oprichting van het Willemsfonds, genoemd naar de schrijver Jan Frans Willems, ter ondersteuning van de Vlaamse taal en literatuur.
    • 26 maart » In het Panthéon in Parijs demonstreert de Franse wetenschapper Léon Foucault met een slinger van 67 meter dat de aarde draait.
    • 15 mei » Kroning van Rama IV of Mongkut tot koning van Siam.
    • 22 augustus » In Australië wordt goud ontdekt.
    • 4 december » Mislukte staatsgreep in Frankrijk.
    • 27 december » In Nederland zijn de eerste postzegels te koop, geldig vanaf 1 januari, in het daaropvolgend jaar 1852.
  • De temperatuur op 11 juni 1888 lag rond de 20,4 °C. De winddruk was 5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 50%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • Van 21 april 1888 tot 21 augustus 1891 was er in Nederland het kabinet Mackay met als eerste minister Mr. A. baron Mackay (AR).
  • In het jaar 1888: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 1 april » In Rotterdam wordt voetbalclub Sparta opgericht.
    • 11 april » Opening van het Concertgebouw in Amsterdam met een inwijdingsconcert waaraan 120 muzikanten en een koor van 500 personen deelnamen.
    • 13 mei » Brazilië schaft de slavernij af.
    • 15 juni » De regeerperiode van de Duitse keizer Wilhelm II begint.
    • 7 september » Eerste gebruik van de couveuse bij een menselijke baby, Edith Eleanor McLean
    • 9 december » Herman Hollerith installeert zijn rekenmachine bij het Amerikaanse War Department.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heestermans


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I56899.php : benaderd 26 december 2025), "Johanna Heestermans (1824-1888)".