Stamboom Eijsermans » Joannes Heestermans (1805-1896)

Persoonlijke gegevens Joannes Heestermans 

  • Hij werd gedoopt op 3 juli 1805 in Goirle.
    Getuige: Joanna/Broers/
    ROLE zoon
    DATE 03 JUL 1805
    PAGE Pg.90v
    Bevind zich nog op de R.K. Pastorie te Goirle. (inv. nr. 394 parochie St.-Jan te Goirle).
    ------------------------------------------------
    Gemeente Goirle
    Brontype boek
    Archiefnummer 364
    Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken Goirle 1639-1810
    Deelnummer 2
    Bronnaam doop-, trouw- en doodboek
    Registernaam 02 doopboek 1722-1810, trouwboek 1726-1810, aantekeningen van overlijden 1736-1792 (RK)
    Periode register 1722-1810
    Religie rk
    Pagina 90v
    Plaats doop Goirle
    Datum doop 03-07-1805
    Kind Joannes Heestermans
    Vader Joannes Heestermans
    Moeder Petronilla Pijnenborg
  • Hij is overleden op 21 mei 1896 in Goirle.
    Bron: Burgerlijke stand - Overlijden, Archieflocatie Brabants Historisch Informatie Centrum
    Algemeen: Toegangnr: 50, Inventarisnr: 3163, Gemeente: Goirle, Soort akte: overlijden, Aktenummer: 14
    Overledene Johannes Heestermans, Overlijdensdatum: 21-05-1896
    Vader Johannes Heestermans, Moeder Petronella Pijnenborg, Partner Johanna Tuijtelaars, Relatie: weduwnaar van
  • Een kind van Johannes Heestermans en Petronella Pijnenborg
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 29 december 2010.

Gezin van Joannes Heestermans

Hij is getrouwd met Johanna Maria Tuijtelaers.

Zij zijn getrouwd op 25 april 1830 te Baarle-Nassau.

Gemeente Baarle-Nassau
Brontype boek
Registernaam Huwelijksregister 1830
Code BAR_H_1830
Periode register 1830
Aktenummer 4
Plaats huwelijk Baarle-Nassau
Datum huwelijk 25-04-1830
Bruidegom Joannes Heestermans
Bruidegom plaats geboorte Goirle
Bruidegom datum geboorte 03-07-1805
Vader bruidegom Johannes Heestermans
Moeder bruidegom Pitronella Peijnenborg
Bruid Anna Maria Tuijtelaars
Bruid plaats geboorte Baarle-Nassau
Bruid datum geboorte 14-07-1807
Vader bruid Cornelis Tuijtelaars
Moeder bruid Joanna Kaels

Kind(eren):

  1. Petronella Heestermans  1837-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Joannes Heestermans?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Joannes Heestermans

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Joannes Heestermans


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 3 juli 1805 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west ten noorden. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1805: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » In Parijs vindt de eerste huisnummering in de geschiedenis plaats.
    • 26 mei » In de kathedraal van Milaan wordt Napoleon Bonaparte tot koning van Italië gekroond.
    • 21 oktober » Slag bij Trafalgar. Horatio Nelson verslaat een Frans-Spaanse vloot en sneuvelt.
    • 13 november » Het leger van Napoleon neemt Wenen in.
    • 26 november » Het Pontcysyllte-aquaduct werd in gebruik genomen in Wales.
    • 2 december » In de Slag bij Austerlitz verslaan Franse troepen onder Napoleon een gecombineerde Russisch-Oostenrijkse strijdmacht.
  • De temperatuur op 25 april 1830 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1830: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,6 miljoen inwoners.
    • 6 april » De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, ook Mormonen genoemd, wordt officieel georganiseerd.
    • 18 mei » Het dorp Gendringen in de Achterhoek wordt door een grote brand grotendeels in de as gelegd.
    • 31 juli » Koning Karel X van Frankrijk wordt gedwongen tot troonsafstand en vlucht naar het buitenland.
    • 4 oktober » België heeft de troepen van Koning Willem I verjaagd en roept de onafhankelijkheid uit bij monde van het Voorlopig Bewind.
    • 16 oktober » De Nederlandse kroonprins Willem van Oranje proclameert de onafhankelijkheid van België
    • 5 december » De Symphonie fantastique van Hector Berlioz wordt voor het eerst uitgevoerd in het conservatorium van Parijs.
  • De temperatuur op 21 mei 1896 lag rond de 10,9 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 62%. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Regentes Emma (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1898 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 mei 1894 tot 27 juli 1897 was er in Nederland het kabinet Roëll met als eerste minister Jonkheer mr. J. Roëll (oud-liberaal).
  • In het jaar 1896: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 5,1 miljoen inwoners.
    • 4 januari » Utah ratificeert de Grondwet van de Verenigde Staten en treedt toe tot de Unie als 45e staat.
    • 23 januari » Wilhelm Röntgen maakt voor het eerst een foto via elektromagnetische stralingen van de hand van Albert von Kölliker.
    • 1 maart » De Franse natuurkundige Antoine Henri Becquerel ontdekt het fenomeen radioactiviteit.
    • 28 maart » Première van de opera Andrea Chénier
    • 6 april » In Athene beginnen de eerste moderne Olympische Spelen.
    • 27 augustus » Engels-Zanzibarese Oorlog, kortste oorlog uit de geschiedenis, Zanzibar capituleerde na 38 minuten.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heestermans


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I56893.php : benaderd 26 december 2025), "Joannes Heestermans (1805-1896)".