Stamboom Eijsermans » Wilhelmus Heessels (1812-1887)

Persoonlijke gegevens Wilhelmus Heessels 

  • Hij is geboren op 15 augustus 1812 in Udenhout.
    Gemeente Berkel-Enschot
    Brontype boek
    Archiefnummer 0903
    Archiefnaam Bevolkingsregister Berkel-Enschot
    Deelnummer 576
    Bronnaam bevolkingsregister
    Registernaam bevolkingsregister
    Code BKE_BR_0903_576
    Periode register 1850-1860
    Pagina 74
    Plaats geboorte Udenhout
    Datum geboorte 15-08-1812
    Geregistreerde Wilhelmus Heessels
  • Hij is overleden op 19 december 1887 in Udenhout, hij was toen 75 jaar oud.
    Gemeente Udenhout
    Brontype boek
    Registernaam Overlijdensregister 1887
    Code UDH_O_1887
    Periode register 1887
    Relatietype weduwnaar
    Aktenummer 44
    Plaats overlijden Udenhout
    Datum overlijden 19-12-1887
    Overledene Wilhelmus Heessels
    Overledene geslacht m
    Overledene leeftijd 75 jaren
    Overledene plaats geboorte Udenhout
    Relatie overledene Hendrika Schaapsmeerders
    Vader overledene Martinus Heessels
    Moeder overledene Allegonda Beerens
  • Een kind van Martinus Antonij Heessels en Allegonda (Godefridus) Beerens
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 1 maart 2011.

Gezin van Wilhelmus Heessels

Hij is getrouwd met Hendrika Schaapsmeerders.

Zij zijn getrouwd op 10 september 1835 te Oisterwijk, hij was toen 23 jaar oud.

Huwelijksakte Wilhelmus Heesels 10-09-1835 Oisterwijk

GemeenteOisterwijk
Brontypeboek
Archiefnummer915
Deelnummer013
RegisternaamHuwelijksregister 1835
Periode register1835
Aktenummer11
PlaatsOisterwijk
Datum10-09-1835

BruidegomWilhelmus Heesels
GeboorteplaatsUdenhout
Geboortedatum15-08-1812
Leeftijd23 jaar

BruidHenrica Schaapsmeerders
GeboorteplaatsOisterwijk
Leeftijd31 jaar

Vader bruidegomMartinus Hessels

Moeder bruidegomAllegonda Beerings

Vader bruidHendrikus Schaapsmeerders

Moeder bruidJohanna Wollaart

Kind(eren):

  1. Martinus Heessels  1836-1908 
  2. Joannes Heessels  1840-1918 


Notities over Wilhelmus Heessels

Wilhelmus is een tweelingbroer met Antoine

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Wilhelmus Heessels?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Wilhelmus Heessels

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Wilhelmus Heessels


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 15 augustus 1812 lag rond de 20,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
    • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
    • 24 juni » Napoleon Bonaparte valt Rusland binnen op weg naar Moskou. Een half jaar later is hij weer terug.
    • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
    • 16 augustus » Voor het eerst wordt de berg Finsteraarhorn in Zwitserland beklommen.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
  • De temperatuur op 10 september 1835 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt regen bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1835: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 2,9 miljoen inwoners.
    • 30 januari » Poging tot moord op President van de Verenigde Staten Andrew Jackson. Dit is de eerste moordaanslag op een president van de VS.
    • 14 maart » Giovanni Schiaparelli, Italiaans astronoom, 'ontdekker' van de kanalen op de planeet Mars († 1910)
    • 5 mei » De eerste spoorweg op het Europees continent wordt in gebruik genomen tussen Brussel en Mechelen. De lijn was 20km lang.
    • 12 september » De dirigent Wilhelm Friedrich Wieprecht en de muziekinstrumentenbouwer Johann Gottfried Moritz vragen het patent aan voor hun "Bass Tuba" in F1.
  • De temperatuur op 19 december 1887 lag rond de 1,1 °C. Er was 3 mm neerslag. De winddruk was 6 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 96%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 15 maart » Oprichting van het rooms-katholieke bisdom Monaco.
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 12 juli » Oprichting van Odense Cricketklub, waar twee jaar later de Deense voetbalclub Odense BK uit voortkomt.
    • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
    • 1 september » Oprichting van de Elektrotechnische Fabriek N.V., later Getronics genaamd, door Groeneveld en van der Pol.
    • 3 december » Oscar Carré opent aan de Weesperzijde te Amsterdam zijn Circustheater.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Heessels

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Heessels.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Heessels.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Heessels (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I56838.php : benaderd 30 december 2025), "Wilhelmus Heessels (1812-1887)".