Stamboom Eijsermans » Henricus "Hendrik" van Hees (1785-1845)

Persoonlijke gegevens Henricus "Hendrik" van Hees 

  • Roepnaam is Hendrik.
  • Hij werd gedoopt op 25 januari 1785 in Hilvarenbeek.
    Getuige: Petrus/van Hees/
    Getuige: Petronilla/van den Heuvel
    ROLE zoon
    DATE 25 JAN 1785
    PAGE Pg.47
    ---------------------------
    Doopakte Henricus van Hees 25-01-1785 Hilvarenbeek
    Gemeente Hilvarenbeek
    Brontype boek
    Archiefnummer 454
    Archiefnaam Doop-, trouw- en begraafboeken van Hilvarenbeek 1587-1839
    Deelnummer 5
    Bronnaam doopboek
    Registernaam 05 doopboek 1773-1797 (RK)
    Periode register 1773-1797
    Pagina 47
    Plaats Hilvarenbeek
    Datum 25-01-1785
    Kind Henricus van Hees, Vader Cornelius van Hees, Moeder Maria Roefs
  • Hij is overleden op 31 december 1845 in Hilvarenbeek.
    Overlijdensakte Hendrik van Hees Hilvarenbeek
    Gemeente Hilvarenbeek
    Brontype boek
    Archiefnummer 908
    Deelnummer 24
    Registernaam Overlijdensregister 1845
    Periode register 1845
    Aktenummer 51

    Overledene Hendrik van Hees
    Geboorteplaats Hilvarenbeek
    Plaats overlijden Hilvarenbeek
    Datum overlijden 31-12-1845
    Geslacht m
    Leeftijd 61 jaar

    Relatie Petronella Hendrikx

    Vader Cornelis van Hees

    Moeder maria Roes
  • Een kind van Cornelis van Hees en Maria Roefs
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 januari 2013.

Gezin van Henricus "Hendrik" van Hees

Hij is getrouwd met Anna Petronella Hendrikx.

Zij zijn getrouwd op 11 februari 1816 te Hilvarenbeek.

Huwelijksakte Hendrik van Hees 11-02-1816 Hilvarenbeek
Gemeente Hilvarenbeek
Brontype boek
Archiefnummer 908
Deelnummer 11
Registernaam Huwelijksregister 1816
Periode register 1816
Pagina 8r/9v
Plaats Hilvarenbeek
Datum 11-02-1816

Bruidegom Hendrik van Hees
Geboorteplaats Hilvarenbeek
Geboortedatum 25-01-1785
Leeftijd 30 jaren

Bruid Anna Petronella Hendrikx
Geboorteplaats Sint Niklaas (België)
Geboortedatum 07-03-1794
Leeftijd 21 jaren

Vader bruidegom Cornelis van Hees

Moeder bruidegom Maria Roefs

Vader bruid Francus Hendrikx

Moeder bruid Jacoba van Overmeeren

Kind(eren):

  1. Cornelia van Hees  1816-1876 
  2. Catharina van Hees  1817-1851
  3. Arnoldus van Hees  1818-????
  4. Cornelis van Hees  1820-1915 
  5. Augustinus van Hees  1822-1822
  6. Maria van Hees  1823-1860 
  7. Hendrik van Hees  1825-1841
  8. Petronella van Hees  1828-1865
  9. Christina van Hees  1831-???? 
  10. Johannes van Hees  1834-1911 
  11. Peter van Hees  1836-???? 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Henricus "Hendrik" van Hees?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Henricus "Hendrik" van Hees

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Henricus van Hees

Hendrik Roefs
± 1730-????
N.N. N.N.
± 1730-????
Maria Roefs
± 1753-1828

Henricus van Hees
1785-1845

1816

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 25 januari 1785 lag rond de -2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken mist. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1785: Bron: Wikipedia
    • 1 januari » Het eerste exemplaar van The Daily Universal Register (het latere The Times) wordt gepubliceerd.
    • 14 februari » Paus Pius VI creëert veertien nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschop van Imola Gregorio Barnaba Chiaramonti.
    • 23 mei » Uitvinding van de bifocale bril door Benjamin Franklin.
  • De temperatuur op 11 februari 1816 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: sneeuw winderig half bewolkt omtrent helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1816: Bron: Wikipedia
    • 9 januari » Frederik Willem van Nassau-Weilburg overlijdt en wordt als vorst van Nassau opgevolgd door zijn zoon Willem.
    • 8 maart » Paus Pius VII creëert 31 nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse bisschoppen Annibale della Genga en Francesco Saverio Castiglioni.
    • 24 maart » Frederik August van Nassau-Usingen wordt als hertog van Nassau opgevolgd door zijn achterneef Willem.
    • 26 juni » Het Traktaat van Aken wordt ondertekend waardoor de ministaat Neutraal Moresnet ontstaat.
    • 27 juli » Begin van de verplaatsing van het beeld van Ramses II naar de Nijl door Giovanni Battista Belzoni
    • 29 december » Percy Bysshe Shelley trouwt met Mary Wollstonecraft Godwin, de auteur van de novelle Frankenstein.
  • De temperatuur op 31 december 1845 lag rond de 6,0 °C. Er was 1.100 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1845: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 3 maart » Florida wordt toegelaten als de 27ste staat van de VS.
    • 4 maart » James Knox Polk wordt beëdigd als 11e president van de Verenigde Staten
    • 17 maart » De Engelse uitvinder Stephen Perry patenteert het elastiek.
    • 15 mei » Doop van de eerste Nederlandse Baptisten
    • 10 september » Opening Beurs van Zocher in Amsterdam door koning Willem II.
    • 5 december » Aaron Allen vraagt octrooi aan op de klapstoel.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Hees

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Van Hees.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Van Hees.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Hees (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I56371.php : benaderd 26 december 2025), "Henricus "Hendrik" van Hees (1785-1845)".