21 maart » Op de rede van Vlissingen wordt het Engelse schip Tay aangevaren door het Duitse Chemnitz, 14 doden.
28 april » Oprichting van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie.
22 juni » Goedkeuring van de Congregatie van de Zonen van de Heilige Familie door Paus Leo XIII.
8 juli » Oprichting van de Peruviaanse voetbalclub Club Sportivo Cienciano.
2 augustus » André Dumont ontdekt in de Belgische Kempen belangrijke kolenlagen.
6 september » De Amerikaanse anarchist Leon Czolgosz vermoordt de Amerikaanse president William McKinley tijdens de Pan-American Exposition in Buffalo, New York.
Trouwdag 28 augustus 1930
De temperatuur op 28 augustus 1930 lag tussen 16,6 °C en 30,9 °C en was gemiddeld 23,7 °C. Er was 11,9 uur zonneschijn (86%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 januari » De Mickey Mousestrip wordt voor het eerst uitgebracht.
10 februari » Bij het eerste zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey prolongeert Canada de wereldtitel door Duitsland in de finale in Berlijn met 6-1 te verslaan.
13 maart » De Amerikaans astronoom Clyde Tombaugh maakt melding van de ontdekking van de planeet Pluto.
13 juli » Het eerste wereldkampioenschap voetbal begint in Uruguay. Lucien Laurent van Frankrijk scoort in de negentiende minuut van de openingswedstrijd tegen Mexico het allereerste WK-doelpunt.
8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
2 november » Haile Selassie wordt tot keizer van Ethiopië gekroond.
Dag van overlijden 27 november 1973
De temperatuur op 27 november 1973 lag tussen -1,7 °C en 3,2 °C en was gemiddeld 0,4 °C. Er was 6,4 mm neerslag gedurende 2,8 uur. Er was 1,0 uur zonneschijn (12%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
23 januari » Uitbarsting van de vulkaan Eldfell op Heimaey, een eiland voor de zuidkust van IJsland. Slechts één persoon kwam hierbij om het leven, terwijl de helft van het eiland werd verwoest door de eruptie.
2 september » De Nederlandse mannenhockeyploeg wint in het Wagener-stadion het wereldkampioenschap hockey door in de finale India na strafballen te verslaan.
1 december » Papoea-Nieuw-Guinea krijgt zelfbestuur van Australië.
3 december » De Pioneer 10 bereikt de planeet Jupiter en maakt de eerste foto's.
4 december » De ruimtesonde Pioneer 10 bereikt de planeet Jupiter.
28 december » Aleksandr Solzjenitsyn publiceert De Goelag Archipel.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I549864.php : benaderd 4 oktober 2026), "Johannes van de Klundert (1901-1973)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.