12 maart » De Nederlandsche Cocaïnefabriek wordt opgericht (beginjaren '70 overgenomen door AkzoNobel).
14 maart » De Nederlandse botanicus Hugo de Vries brengt de erfelijkheidswetten van Mendel opnieuw onder de aandacht.
16 juli » Ray Ewry wint bij de Olympische Spelen in Parijs op één dag drie gouden medailles bij het springen uit stand. Dit zijn de eerste van in totaal tien medailles die hij bij verschillende Olympische Spelen zal winnen.
19 juli » Opening in Parijs van de eerste Franse metrolijn.
15 november » Voetbalclub Eendracht ziet het levenslicht.
4 december » De Nationale Vergadering van Frankrijk verwerpt een plan van de nationalistische generaal Auguste Mercier om het Verenigd Koninkrijk binnen te vallen.
Trouwdag 28 april 1923
De temperatuur op 28 april 1923 lag tussen -1,0 °C en 12,9 °C en was gemiddeld 6,5 °C. Er was 10,0 uur zonneschijn (68%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
16 februari » Howard Carter opent het graf van farao Toetanchamon dat gevuld bleek met schatten.
10 maart » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Villarreal CF.
15 april » Insuline wordt voor de eerste keer algemeen beschikbaar voor lijders aan suikerziekte.
14 juni » Warren G. Harding gebruikt als eerste Amerikaanse president de radio.
13 juli » In de heuvels boven Los Angeles worden de vijftien meter hoge letters 'Hollywoodland' geplaatst. Deze reclame-uiting van een projectontwikkelaar groeide uit tot een symbool voor de glamourstad Hollywood. Eind jaren 40 verdwenen de laatste vier letters.
29 oktober » Stichting van de republiek Turkije.
Dag van overlijden 13 februari 1992
De temperatuur op 13 februari 1992 lag tussen 4,5 °C en 11,9 °C en was gemiddeld 7,4 °C. Er was 0,7 mm neerslag gedurende 1,4 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (18%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
11 februari » Een F-16 op weg naar vliegbasis Twente stort neer op de Hengelose wijk Hasseler Es.
16 februari » In de Tsjadische hoofdstad Ndjamena wordt vicevoorzitter Joseph Behidi van Tsjaads Liga voor de Mensenrechten doodgeschoten door twee militairen.
27 februari » Frankrijk stuurt een compagnie parachutisten, circa 120 man, naar de Tsjadische hoofdstad Ndjamena ter versterking na aanhoudende gewelddadigheden in de stad, die door de autoriteiten worden verklaard als poging tot staatsgreep door ontevreden militairen.
25 maart » Het Joegoslavisch voetbalelftal speelt zijn laatste officiële interland als eenheidsstaat. In Amsterdam verliest de ploeg met 2-0 van Nederland in een vriendschappelijke wedstrijd.
3 december » Neil Papworth verstuurt de eerste SMS, een kerstgroet naar zijn baas.
21 december » Op het vliegveld van Faro (Portugal) stort een DC-10 van Martinair afkomstig van Schiphol neer. Bij deze vliegramp komen 56 mensen om het leven.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I547378.php : benaderd 19 oktober 2026), "Pietje IJssels (1900-1992)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.