Stamboom Eijsermans » Heijlwich Aert van der Hoeven (± 1360-> 1429)

Persoonlijke gegevens Heijlwich Aert van der Hoeven 


Gezin van Heijlwich Aert van der Hoeven

Zij is getrouwd met Melis Willem Melis.

Zij zijn getrouwd rond 1370.


Kind(eren):



Notities over Heijlwich Aert van der Hoeven

RHC Tilburg, Oud Rechterlijk Archief Oisterwijk, inv.nr.146, microfiche 2-B12, f.36v-3, aktenr. 258, 27-11-1429 - Op 27-11-1429 verkochten Heijlwijch weduwe van Melijs Willem Melijs en haar kinderen Willem, Pauwels, Aert, Marij en Margriet, tevens voor de onmondige Johannes, Henricus en Martinus, aan Jan Claus Starts (johannes Nicolaas Sterts) van Tilborch een erfpacht van 4 lopen rogge die Jan Claus Sterts van Tilborch met lichtmis levert, uit een stuk land genaamd het Nieuwe Gelookt, in Westilburg, aan de Heidestraat, naast Zanne Vranck Poppen, naast Jan Claus Starts van Tilborch, aan de Heidestraat in het westen en aan voornoemde Heijlwijch weduwe van Melijs in het oosten. Hij betaalde voor de brieven 4 oude leeuwen.

36v-4. Voornoemde Heijlwijch, Marij, Margriet, Pauwels en Aert, tevens voor de onmondige Jan, Henrick en Merten, verkochten aan voornoemde Willem hun deel van een erfpacht van 3 lopen rogge, die Ghijsbrecht van den Hoeven die men noemt de Mesmeker met lichtmis levert uit een stuk land en heide in Oisterwijk op de Hoeve, dat voornoemde Ghijb vandaag voor voornoemde erfpacht kreeg, zoals in de hierna volgende schepenbrief. De brief van Willem overhandigen aan Jo Aert Hermans. Hij betaalde voor de schepenbrieven 3 schellingen.

36v-5. Heijlwijch en al haar kinderen gaven uit aan Giselbertus de Mesmeker 1 lopen land en 40 roeden heideveld daarbij gelegen op de Hoeve, het land naast Ghijsbrecht die Mesmeker, naast Wouter Robbrecht Heijsters en aan Ghijb den Beer, het heideveld, naast Jan die Leeuwe en naast Wouter Robbrecht, voor een erfpacht van 3 lopen rogge, met lichtmis te leveren.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Heijlwich Aert van der Hoeven?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Heijlwich Aert van der Hoeven

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Over de familienaam Van der Hoeven


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I545982.php : benaderd 26 december 2025), "Heijlwich Aert van der Hoeven (± 1360-> 1429)".