Stamboom Eijsermans » Johannes "Jan" van Groenendael (-1887)

Persoonlijke gegevens Johannes "Jan" van Groenendael 

  • Roepnaam is Jan.
  • Hij is geboren.
  • Hij werd gedoopt op 12 april 1809 in Moergestel.
    Doopakte Joannes van Groenendael 12-04-1809 Moergestel

    GemeenteMoergestel
    Brontypeboek
    Archiefnummer866
    ArchiefnaamDoop-, trouw- en begraafboeken Moergestel 1626-1810
    Deelnummer3
    Bronnaamdoop- en trouwboek
    RegisternaamInv.nr. 03 - Moergestel - doopboek 1763-1810 en trouwboek 1763-1810 (rooms-katholieke parochie)
    Periode register1763-1810
    Pagina75v
    PlaatsMoergestel
    Datum12-04-1809

    KindJoannes van Groenendael

    VaderAntonius Groenendaels

    MoederBarbara Joannes Bierkens
  • Hij is gedoopt.
  • Hij is overleden op 1 mei 1887 in Oisterwijk.
    Overlijdensakte Jan van Groenendaal Oisterwijk

    GemeenteOisterwijk
    Brontypeboek
    Archiefnummer915
    Deelnummer29
    RegisternaamOverlijdensregister 1887
    Periode register1887
    Aktenummer39

    OverledeneJan van Groenendaal
    GeboorteplaatsMoergestel
    Plaats overlijdenOisterwijk
    Datum overlijden01-05-1887
    Geslachtm
    Leeftijd78 jaar

    RelatieJohanna Maria van Beek

    VaderAntonij van Groenendaal

    MoederBarbara Bierkens
  • Een kind van Antonij van Groenendaal en Barbara Bierkens
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 30 november 2012.

Gezin van Johannes "Jan" van Groenendael

(1) Hij is getrouwd met Anna Catharina Cablee.

Zij zijn getrouwd op 16 oktober 1841 te Moergestel.

Huwelijksakte Johannes van Groenendaal 16-10-1841 Moergestel

GemeenteMoergestel
Brontypeboek
Archiefnummer913
Deelnummer17
RegisternaamHuwelijksregister 1841
Periode register1841
Aktenummer9
PlaatsMoergestel
Datum16-10-1841
DiversenAnna Catharina is weduwe van Adriaan Bierkens.

BruidegomJohannes van Groenendaal
GeboorteplaatsMoergestel
Leeftijd32

BruidAnna Catharina Cablee
GeboorteplaatsBaarle-Hertog (België)
Geboortedatum26-05-1802
Leeftijd39

Vader bruidegomAntonij van Groenendaal

Moeder bruidegomBarbara Bierkens

Vader bruidNorbertus Cablee

Moeder bruidJohanna van Reuth

(2) Hij is getrouwd met Johanna Maria van Beek.

Zij zijn getrouwd op 19 april 1855 te Moergestel.

Huwelijksakte Johannes van Groenendaal 19-04-1855 Moergestel

GemeenteMoergestel
Brontypeboek
Archiefnummer913
Deelnummer19
RegisternaamHuwelijksregister 1855
Periode register1855
Aktenummer1
PlaatsMoergestel
Datum19-04-1855
DiversenJohannes is weduwnaar van Anna Catharina Cablee.

BruidegomJohannes van Groenendaal
GeboorteplaatsMoergestel
Geboortedatum12-04-1809
Leeftijd46

BruidJohanna Maria van Beek
GeboorteplaatsHaaren
Geboortedatum26-05-1823
Leeftijd31

Vader bruidegomAntonius van Groenendaal

Moeder bruidegomBarbara Bierkens

Vader bruidCornelis van Beek

Moeder bruidLamberdina van den Hurk

(3) Hij is getrouwd met Johanna Maria Smits.

Zij zijn getrouwd op 26 juni 1860 te Moergestel.

Huwelijksakte Johannes van Groenendaal 26-06-1860 Moergestel

GemeenteMoergestel
Brontypeboek
Archiefnummer913
Deelnummer19
RegisternaamHuwelijksregister 1860
Periode register1860
Aktenummer10
PlaatsMoergestel
Datum26-06-1860
DiversenJohannes is weduwnaar van Johanna Maria van Beek.

BruidegomJohannes van Groenendaal
GeboorteplaatsMoergestel
Geboortedatum12-04-1809
Leeftijd51

BruidJohanna Maria Smits
GeboorteplaatsOirschot
Geboortedatum23-08-1814
Leeftijd45

Vader bruidegomAntonius van Groenendaal

Moeder bruidegomBarbara Bierkens

Vader bruidTheodorus Hendrikus Smits

Moeder bruidAdriaantje Dillisse Koppens

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johannes "Jan" van Groenendael?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Johannes van Groenendael

N.N. N.N.
± 1740-????
Johannes Bierkens
± 1750-????
Maria van de Wouw
± 1750-????

Johannes van Groenendael
-1887

(1) 1841
(2) 1855
(3) 1860

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 12 april 1809 lag rond de 5,0 °C. Er was 4 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt bui. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1809: Bron: Wikipedia
    • 4 maart » James Madison wordt beëdigd als 4de president van de Verenigde Staten.
    • 18 april » Tilburg verkrijgt stadsrechten van toenmalig koning Lodewijk Napoleon Bonaparte, vorst van het koninkrijk Holland.
    • 13 mei » Napoleon Bonaparte trekt in de Vijfde Coalitieoorlog opnieuw Wenen binnen.
    • 16 augustus » Op initiatief van Wilhelm von Humboldt wordt in Berlijn een nieuwe universiteit opgericht, de huidige Humboldt-Universität.
    • 7 september » Vrede van Fredrikshamn: einde Finse Oorlog tussen Zweden en Rusland.
  • De temperatuur op 26 juni 1860 lag rond de 16,6 °C. Er was 4 mm neerslag. De winddruk was 2.5 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 64%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 18 maart 1858 tot 23 februari 1860 was er in Nederland het kabinet Rochussen - Van Bosse met als eerste ministers J.J. Rochussen (conservatief-liberaal) en Mr. P.P. van Bosse (liberaal).
  • Van 23 februari 1860 tot 14 maart 1861 was er in Nederland het kabinet Van Hall - Van Heemstra met als eerste ministers Mr. F.A. baron Van Hall (conservatief-liberaal) en Mr. S. baron Van Heemstra (liberaal).
  • In het jaar 1860: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,3 miljoen inwoners.
    • 8 februari » De Eerste Kamer der Staten-Generaal brengt het kabinet-Rochussen ten val door de verwerping van een wetsvoorstel inzake de aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorweg.
    • 10 mei » Ontdekking van cesium door Robert Bunsen en Gustav Kirchhoff.
    • 19 juni » Een van de grootste branden die Leeuwarden ooit troffen, vindt plaats bij de Prins Frederikkazerne.
    • 13 augustus » Moord op vorst Danilo II van Montenegro in Kotor. Hij wordt opgevolgd door zijn neef Nicolaas I.
    • 18 september » Het Koninkrijk Sardinië brengt de Kerkelijke Staat in de Slag bij Castelfidardo een nederlaag toe.
    • 8 december » Oprichting van de nv Gemeentekrediet van België.
  • De temperatuur op 1 mei 1887 lag rond de 10,5 °C. De winddruk was 12 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 48%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 23 april 1884 tot 21 april 1888 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1887: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 4,5 miljoen inwoners.
    • 13 maart » Aleksandr Oeljanov, de broer van Lenin pleegt een moordaanslag op tsaar Alexander III. In totaal 74 mensen worden hierbij opgepakt. De meesten worden vrijgelaten maar Aleksandr wordt terechtgesteld op 20 mei 1887 in Sjlisselburg.
    • 22 maart » De eerste editie van de Colombiaanse krant El Espectador verschijnt.
    • 8 mei » Het Leger des Heils start zijn evangelisatiewerk in Nederland met de eerste openbare bijeenkomst in Amsterdam.
    • 15 augustus » Eerste beklimming van de Mönch in Zwitserland.
    • 21 augustus » Oprichting van de Noorse sociaaldemocratische partij genaamd Det Norske Arbeiderpartiet.
    • 1 september » Emile Berliner vraagt octrooi aan op de grammofoonplaat.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Groenendael


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I52585.php : benaderd 26 december 2025), "Johannes "Jan" van Groenendael (-1887)".