Stamboom Eijsermans » Cornelia Grielis (1814-1867)

Persoonlijke gegevens Cornelia Grielis 

  • Zij is geboren op 24 augustus 1814 in Esch.
  • Zij is overleden op 26 november 1867 in Hilvarenbeek, zij was toen 53 jaar oud.
    verlijdensakte Cornelia Grielis Hilvarenbeek

    GemeenteHilvarenbeek
    Brontypeboek
    Archiefnummer908
    Deelnummer26
    RegisternaamOverlijdensregister 1867
    Periode register1867
    Aktenummer39

    OverledeneCornelia Grielis
    GeboorteplaatsEsch
    Plaats overlijdenHilvarenbeek
    Datum overlijden26-11-1867
    Geslachtv
    Leeftijd53

    RelatieAdriaan van Iersel

    VaderPetrus Grielis

    MoederAllegonda de Visser
  • Een kind van Petrus Grielis en Allegonda de Visser
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 6 mei 2011.

Gezin van Cornelia Grielis

Zij is getrouwd met Adrianus van Iersel.

Zij zijn getrouwd op 27 juli 1848 te Hilvarenbeek, zij was toen 33 jaar oud.

Huwelijksakte Adriaan van Iersel 27-07-1848 Hilvarenbeek
Gemeente Hilvarenbeek
Brontype boek
Archiefnummer 908
Deelnummer 14
Registernaam Huwelijksregister 1848
Periode register 1848
Aktenummer 8
Plaats Hilvarenbeek
Datum 27-07-1848
Diversen Bruidegom weduwnaar, niet vermeld van wie.

Bruidegom Adriaan van Iersel
Geboorteplaats Tilburg
Leeftijd 45

Bruid Cornelia Grielis
Geboorteplaats Esch
Geboortedatum 24-08-1814
Leeftijd 33

Vader bruidegom Adriaan van Iersel

Moeder bruidegom Josina de Jong

Vader bruid Petrus Grielis

Moeder bruid Allegonda de Visser

Kind(eren):

  1. Johanna van Iersel  1849-1874 
  2. Peter van Iersel  1851-1916 
  3. Antonie van Iersel  1853-1929 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Cornelia Grielis?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Cornelia Grielis

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Cornelia Grielis

Petrus Grielis
± 1790-????

Cornelia Grielis
1814-1867

1848

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 24 augustus 1814 lag rond de 19,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: winderig half bewolkt. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1814: Bron: Wikipedia
    • 11 januari » Slag bij Hoogstraten - Het Franse leger wordt verslagen in een reeks confrontaties in de Noorderkempen in België.
    • 25 maart » Koning Willem I richt De Nederlandsche Bank op.
    • 6 april » Napoleon doet afstand van de troon.
    • 30 mei » Napoleon wordt verbannen naar Elba.
    • 29 november » Het dagblad The Times in Londen neemt een van de eerste stoommachines in gebruik om de drukpers aan te drijven.
    • 24 december » Vrede van Gent.
  • De temperatuur op 27 juli 1848 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
  • In het jaar 1848: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 24 februari » Marx en Engels publiceren in Londen hun Communistisch Manifest.
    • 15 maart » In Hongarije breekt een opstand uit tegen de Habsburgse monarchie.
    • 20 maart » Maartrevolutie: Lodewijk I van Beieren treedt af als koning.
    • 29 mei » Wisconsin wordt de 30e staat van de Verenigde Staten.
    • 19 augustus » Verheffing van het rooms-katholieke bisdom Bagdad in het Ottomaanse Rijk tot aartsbisdom.
    • 2 december » Frans Jozef I wordt keizer van Oostenrijk.
  • De temperatuur op 26 november 1867 lag rond de 6,5 °C. Er was 0.1 mm neerslag. De winddruk was 7 kgf/m2 en kwam overheersend uit het zuid-westen. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 88%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 17 februari » Het eerste schip vaart door het Suezkanaal.
    • 1 april » Singapore wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
    • 1 juli » De Dominion Canada wordt gevormd doordat Upper Canada (Ontario), Lower Canada (Quebec), New Brunswick en Nova Scotia samengevoegd worden tot een confederatie.
    • 20 juli » In Uruguay wordt de stad Rivera gesticht, vernoemd naar José Fructuoso Rivera.
    • 2 augustus » Oprichting van de Vlaamse muziekschool in Antwerpen, onder leiding van de componist Peter Benoit.
    • 9 september » Het groothertogdom Luxemburg wordt onafhankelijk van België


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Grielis

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Grielis.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Grielis.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Grielis (onder)zoekt.

De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I52349.php : benaderd 26 december 2025), "Cornelia Grielis (1814-1867)".