De temperatuur op 28 december 1926 lag tussen -3,5 °C en 7,2 °C en was gemiddeld 2,2 °C. Er was 3,2 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
27 januari » John Logie Baird geeft de eerste demonstratie van een nieuwe uitvinding: de televisie.
13 juni » In de Estische hoofdstad Tallinn wordt het Kadrioru Stadion geopend.
20 juni » Demonstratie van de eerste, draadloze telefoon te Berlijn.
4 juli » Oprichting van de Bosnische voetbalclub Borac Banja Luka.
25 november » Atatürk verbiedt het dragen van een fez, een traditioneel hoofddeksel, in Turkije.
10 december » Edmund Germer krijgt octrooi op de fluorescentielamp (tl-lamp).
Trouwdag 25 mei 1948
De temperatuur op 25 mei 1948 lag tussen 2,9 °C en 15,7 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 4,1 mm neerslag gedurende 3,1 uur. Er was 0,5 uur zonneschijn (3%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het oosten. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
1 januari » De douaneovereenkomst van de Benelux treedt in werking.
14 januari » Ans van Dijk wordt geëxecuteerd. Zij is de enige Nederlandse vrouw die dit na de Tweede Wereldoorlog overkomt.
8 februari » Busongeval te Weerst in de Belgische provincie Luik. Er zijn 24 doden te betreuren.
29 juli » Opening van de Olympische Spelen in Londen; de eerste Spelen na de Tweede Wereldoorlog.
1 december » Piet Roozenburg wordt wereldkampioen dammen.
23 december » De zeven ter dood veroordeelden van het Proces van Tokio worden door middel van ophanging ter dood gebracht in de gevangenis van Sugamo Prison in Ikebukuro.
Dag van overlijden 23 mei 1998
De temperatuur op 23 mei 1998 lag tussen 2,9 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 10,2 °C. Er was 0,1 mm neerslag gedurende 0,5 uur. Er was 1,5 uur zonneschijn (9%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van maandag 22 augustus 1994 tot maandag 3 augustus 1998 was er in Nederland het kabinet a href="https://nl.wikipedia.org/wiki/Kabinet-Kok_I" class="extern">Kok I met als eerste minister W. Kok (PvdA).
Van maandag 3 augustus 1998 tot maandag 22 juli 2002 was er in Nederland het kabinet Kok II met als eerste minister W. Kok (PvdA).
25 maart » In Arnhem wordt stadion GelreDome officieel geopend.
30 maart » De hockeysters van Hockeyclub 's-Hertogenbosch winnen de landstitel in de Nederlandse hoofdklasse door Amsterdam met 1-0 te verslaan in het tweede duel uit de finale van de play-offs.
21 mei » President Soeharto van Indonesië treedt af.
3 juni » Bij het Duitse Eschede ontspoort een ICE-hogesnelheidstrein, 101 mensen komen om. Zie treinramp bij Eschede.
29 augustus » Bisschopswijding van Antoon Hurkmans, Nederlands bisschop van Bisdom 's-Hertogenbosch, door bisschop Johannes ter Schure in de Sint-Janskathedraal te 's-Hertogenbosch.
10 september » De Amerikaanse staatsaanklager Kenneth Starr presenteert het rapport over president Clinton en de Monica Lewinsky-affaire.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I520742.php : benaderd 12 oktober 2026), "Cornelius Martinus Theresia Vlemminx (1926-1998)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.