Stamboom Eijsermans » Antonius van Tuijl (-1867)

Persoonlijke gegevens Antonius van Tuijl 


Gezin van Antonius van Tuijl

Hij is getrouwd met Barbara van den Hout.

Zij zijn getrouwd op 4 januari 1815 te Tilburg.

Huwelijksakte Antonius van Tuijl 04-01-1815 Tilburg

GemeenteTilburg
Brontypeboek
Archiefnummer16
ArchiefnaamAmbtenaar van de burgerlijke stand te Tilburg 1811-1957
Bronnaamhuwelijksregisters
RegisternaamHuwelijksregister 1815
CodeTB_H_1815
Periode register1815
Aktenummer3
PlaatsTilburg
Datum04-01-1815

BruidegomAntonius van Tuijl
GeboorteplaatsEindhoven
Leeftijd22 jaar

BruidBarbara van den Houdt
GeboorteplaatsTilburg
Leeftijd19 jaar

Vader bruidegomJohannes van Tuijl

Moeder bruidegomHenrica Verouden

Vader bruidTheodorus van den Houdt

Moeder bruidMartina Pekori

Kind(eren):

  1. Johannis van Tuijl  1816-1892
  2. Hendrina van Tuijl  1821-1844
  3. Martina van Tuijl  1824-????
  4. Henricus van Tuijl  1828-1898
  5. Theodorus van Tuijl  1830-1897
  6. Lambertus van Tuijl  1835-1894 
  7. Maria van Tuijl  1837-????
  8. Hendrika van Tuijl  1839-1840

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Antonius van Tuijl?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!

Voorouders (en nakomelingen) van Antonius van Tuijl


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).

De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 6 januari 1793 lag rond de 1,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west ten noorden. Typering van het weer: betrokken regen. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1793: Bron: Wikipedia
    • 21 januari » Lodewijk XVI van Frankrijk wordt geëxecuteerd door middel van guillotine.
    • 21 januari » Pruisen en Rusland verdelen Polen.
    • 1 februari » Frankrijk start een oorlog met het Verenigd Koninkrijk en Nederland.
    • 4 maart » George Washington wordt beëdigd voor een tweede termijn als 1e president van de Verenigde Staten.
    • 1 augustus » De eerste lengte van de meter wordt in Frankrijk wettelijk vastgelegd.
    • 9 december » In New York komt American Minerva uit, het eerste dagblad. Het is opgericht door Noah Webster.
  • De temperatuur op 4 januari 1815 lag rond de -7,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1815: Bron: Wikipedia
    • 4 februari » Oprichting van het Groninger Studenten Corps Vindicat atque Polit, de oudste studentenvereniging van Nederland.
    • 26 februari » Napoleon ontsnapt van het eiland Elba waar hij verbannen was.
    • 1 maart » Napoleon keert terug naar Frankrijk na zijn ballingschap op Elba.
    • 20 maart » Napoleon keert terug in Parijs na zijn ontsnapping van Elba.
    • 18 juni » Slag bij Waterloo
    • 22 juni » Napoleon wordt voor de tweede keer tot aftreden gedwongen.
  • De temperatuur op 7 februari 1867 lag rond de 5,3 °C. Er was 2 mm neerslag. De winddruk was 22 kgf/m2 en kwam overheersend uit het westen. De luchtdruk bedroeg 75 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 71%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1867: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 30 maart » Om tien uur 's ochtends wordt de aankoop van Alaska (Alaska purchase) gesloten. Later dat jaar op 18 oktober wordt het gebied door het Keizerrijk Rusland overgedragen aan de Verenigde Staten. Het zou echter tot 1903 duren voordat de grens met Canada definitief wordt vastgelegd.
    • 1 april » Singapore wordt een kroonkolonie van het Verenigd Koninkrijk.
    • 19 juni » In Santiago de Querétaro wordt keizer Maximiliaan van Mexico geëxecuteerd door een vuurpeloton.
    • 14 juli » Alfred Nobel geeft de eerste demonstratie van zijn uitvinding: dynamiet.
    • 9 september » Het groothertogdom Luxemburg wordt onafhankelijk van België
    • 18 oktober » De Verenigde Staten kopen Alaska van Rusland.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia


Over de familienaam Van Tuijl


De publicatie Stamboom Eijsermans is opgesteld door .neem contact op
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I517467.php : benaderd 27 december 2025), "Antonius van Tuijl (-1867)".