De temperatuur op 18 november 1884 lag rond de 3,1 °C. De winddruk was 2 kgf/m2 en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. De luchtdruk bedroeg 77 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 87%. Bron: KNMI
4 januari » Oprichting van de Fabian Society, voorloper van de Britse Labour Party.
13 maart » Begin van het Beleg van Khartoum.
14 maart » Albert van Giffen, Nederlands archeoloog († 1973)
13 mei » De American Institute of Electrical Engineers (AIEE), voorloper van de IEEE wordt opgericht.
1 november » Oprichting van de Gaelic Athletic Association in Thurles, Ierland.
15 december » Het Wachttoren-, Bijbel- en Traktaatgenootschap (het kerkgenootschap van Jehova's getuigen) wordt rechtspersoonlijkheid verleend met Charles Taze Russell als president.
Dag van overlijden 23 maart 1971
De temperatuur op 23 maart 1971 lag tussen -1,6 °C en 9,0 °C en was gemiddeld 3,7 °C. Er was 2,5 uur zonneschijn (20%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
6 april » Platenmaatschappij Rolling Stones Records gaat van start.
21 april » Dictator van Haïti François Duvalier, 'Papa Doc', wordt na zijn overlijden opgevolgd door zijn zoon Jean-Claude Duvalier, 'Baby Doc'.
1 mei » De Amerikaanse nationale treinmaatschappij Amtrak wordt opgericht.
2 juni » Ajax wint de Europacup I door Panathinaikos in Londen met 2-0 te verslaan.
23 juni » De zes landen van de EEG en Verenigd Koninkrijk worden het eens over de aansluiting van het VK bij de Euromarkt in 1973.
1 december » Doelman Piet Schrijvers maakt zijn debuut voor het Nederlands voetbalelftal in de vriendschappelijke wedstrijd in Amsterdam tegen Schotland (2-1).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: J Eijsermans, "Stamboom Eijsermans", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-eijsermans/I514300.php : benaderd 9 oktober 2026), "Maria Elisabeth Smolders (1884-1971)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.